Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 28d. 15:00

Lietuvos ministrų aktyvumo „Facebook“ analizė: kuris turi daugiausia sekėjų, o kuris – daugiausia rašo?

„Facebook“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Facebook“

Populiariausią socialinį tinklą „Facebook“ dabartinės Vyriausybės ministrai išnaudoja nevienodai. Vieni turi po keliolika tūkstančių sekėjų ir po įrašais sulaukia šimtų „like“ paspaudimų, o kiti viešų „Facebook“ paskyrų išvis neturi arba jas naudoja labai retai.

Portalas 15min domėjosi Lietuvos Vyriausybės ministrų aktyvumu „Facebook“ tinkle: kiek iš jų galima sekti ar pamėgti šiame tinkle, kurie apie savo veiklą praneša aktyviausiai. Taip pat teirautasi, kurie ministrai savo paskyras administruoja patys, o kurie patiki tai daryti atstovams žiniasklaidai ar kitiems komandos nariams.

Renkant informaciją tekstui nagrinėtas premjero Sauliaus Skvernelio ir trylikos iš keturiolikos ministerijų ministrų (einančio pareigas teisingumo ministro šiuo metu nėra) aktyvumas „Facebook“ 2018 m. kovo 1–30 d. laikotarpiu. Fiksuoti tik viešai prieinami politikų įrašai ir paskyros. Ministrų gerbėjų skaičius užfiksuotas toks, koks buvo 2018 m. balandžio 12 d.

„Facebook“ komunikacijai visiškai nenaudoja du ministrai

Iš keturiolikos tirtų politikų keturi turi jiems skirtus viešus „Facebook“ puslapius, kuriuos besidomintys jų veikla asmenys gali pamėgti arba sekti, o aštuoni su visuomene komunikuoja per asmenines „Facebook“ anketas.

Du ministrai – krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis – nei viešo jiems skirto „Facebook“ puslapio, nei asmeninės paskyros neturi.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Linas Kukuraitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Linas Kukuraitis

Finansų ministras Vilius Šapoka savo asmeninę „Facebook“ anketą turi, bet jokios informacijos joje viešai pats neskelbia, o sekti šio ministro negalima. Didžiąją dalį šio politiko anketos aktyvumo sudaro Finansų ministerijos įrašai, kuriuose jis yra pažymimas.

Sekti „Facebook“ tinkle negalima ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, bet ji asmeninėje anketoje turi 1135 draugus ir viešų įrašų apie savo veiklą skelbia nemažai. Per kovą J.Petrauskienė savo asmeninėje paskyroje paskelbė 20 įrašų apie savo politinę veiklą. Tai nuotraukos iš susitikimų, pasidalinimai ministerijos naujienomis ir t. t. Patį populiariausią įrašą „pamėgo“ 70 žmonių.

Du ministrai – žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas – naudojasi savo asmeninėmis paskyromis. Jie draugų ar sekėjų skaičiaus „Facebook“ viešai neskelbia, tačiau sekti juos abu galima.

Abu jie „Facebook“ asmenines paskyras komunikacijai naudoja gana aktyviai – per kovo mėnesį B.Markauskas paskelbė 21 viešai matomą įrašą, K.Navickas – 22.

Tiesa, ypač didelio populiarumo nė vienas jų „Facebook“ nesusilaukė: tik po 6 abiejų ministrų įrašus „Facebook“ tinkle pamėgo daugiau negu 50 žmonių. Populiariausias B.Markausko įrašas susilaukė 70-ies paspaudimų „patinka“, populiariausias K.Navicko įrašas – 96 paspaudimų „patinka“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Bronius Markauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Bronius Markauskas

Iš politikų, turinčių viešus puslapius, mažiausiai sekėjų turi energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas – jo vardinį puslapį „Facebook“ tinkle seka 425 žmonės. Per kovą šis puslapis paskelbė 19 įrašų apie Ž.Vaičiūno veiklą, populiariausias jų susilaukė 45 paspaudimų „patinka“.

1081 sekėją „Facebook“ turi vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, apie savo veiklą skelbiantis per asmeninę „Facebook“ anketą. Taip pat jis turi ir 1001 draugą. E.Misiūnas „Facebook“ tinkle yra mažiau aktyvus negu aukščiau minimi politikai – per kovą jis paskelbė 8 viešus įrašus.

Tiesa, trys jo įrašai susilaukė bent 100 mygtuko „mėgsta“ paspaudimų, o patį populiariausią įrašą – apie pasirengimą kovo 15-osios mitingui prie Seimo – mėgo 160 sekėjų ir draugų.

1398 sekėjus turi ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, taip pat naudojantis asmeninę anketą skelbti informaciją. Draugų skaičiaus jis neviešina. Per mėnesį V.Sinkevičius paskelbė 6 įrašus, keturis iš jų mėgo daugiau negu 100 žmonių, o pats populiariausias – asmenukė su mama iš „Lietuvos garbės“ apdovanojimų ceremonijos – susilaukė 403 „mėgsta“ paspaudimų.

Daugiausia sekėjų turinčių Lietuvos ministrų penketukas

5 vieta – krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis (1602 sekėjai)

„Facebook“ tinkle komunikacijai R.Karoblis naudoja savo asmeninę anketą ir turi 1602 sekėjus (draugų skaičiaus neviešina). Per mėnesį jis paskelbė 9 įrašus, iš kurių net 7 „mėgo“ bent 100 jo draugų ir sekėjų.

Daugiausia kartų – 296 kartus – buvo „mėgstamas“ jo sveikinimas su narystės NATO metinėmis.

4 vieta – susisiekimo ministras Rokas Masiulis (5462 sekėjai)

Komunikacijai su visuomene R.Masiulis naudoja viešą „Facebook“ puslapį. Per mėnesį šiame puslapyje paskelbta 13 įrašų, iš kurių 10 viršijo 100 „like“ ribą. Pagal šį rodiklį R.Masiulis pirmauja tarp visų ministrų.

Daugiausia – 330 „mėgsta“ paspaudimų – sulaukė ministro sveikinimas su Kovo 11-ąja.

3 vieta – kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson (6732 sekėjai)

L.Ruokytė-Jonsson taip pat naudoja viešą „Facebook“ puslapį. Per mėnesį puslapyje buvo paskelbtas 21 įrašas. Tiesa, kultūros ministrės įrašai yra mažiau populiarūs negu R.Masiulio ar R.Karoblio – vos 5 jos įrašai perkopė 100 „like“ ribą.

Daugiausia – 220 – „mėgsta“ paspaudimų susilaukė ministrės sveikinimas naujam Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovui Jonui Sakalauskui.

2 vieta – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga (12 228 sekėjai)

Tarp ministrų populiariausias – sveikatos apsaugos ministras A.Veryga. Jis komunikacijai „Facebook“ naudoja savo asmeninę „Facebook“ anketą, turi 12228 sekėjus ir dar 4996 draugus.

A.Veryga – ne tik populiariausias, bet ir aktyviausias. Per kovą jis paskelbė 23 įrašus „Facebook“ tinkle. 100 „like“ paspaudimų ribą perkopė 7 A.Verygos įrašai.

Įdomu, kad daugiausia – lygiai 500 – „mėgsta“ paspaudimų iš visų A.Verygos įrašų sulaukė ne įrašas apie veiklą, bet ministro pasidalinimas jį per „Auksinių svogūnų“ ceremoniją pašiepusia daina „Himnas Aurelijui Verygai“.

1 vieta – premjeras Saulius Skvernelis (23 784 sekėjai)

Kaip ir galima tikėtis, labiausiai sekamas „Facebook“ Vyriausybės atstovas yra premjeras – jo oficialų puslapį socialiniame tinkle seka 23 784 žmonės. Tiesa, šis puslapis nėra ypač aktyvus – per kovą jame paskelbti vos 6 įrašai.

100 „like“ paspaudimų skaičių viršijo penki premjero įrašai. Daugiausia populiarumo sulaukė įrašas apie apsilankymą Kauno „Žalgirio“ rungtynėse – jį „pamėgo“ 513 žmonių.

Detalią informaciją, kaip ministrai naudojasi „Facebook“ tinklu, galima rasti lentelėje žemiau.

Daugelis ministrų anketas prižiūri patys

Portalas 15min visoms ministerijoms išsiuntė pasiteiravimus, ar ministrai savo „Facebook“ anketas pildo ir prižiūri patys, ar paveda tai daryti kitiems. Atsakymai parodė, kad kai kurie ministrai savo anketas ir prižiūri, ir valdo patys, o kiti techninį darbą ar bent dalį jo palieka savo patarėjams.

Premjero patarėjo viešiesiems ryšiams Tomo Beržinsko teigimu, S.Skvernelis savo „Facebook“ puslapį administruoja pats, bet dėl didelio užimtumo kartais technines – bet ne kūrybines – funkcijas atlieka jo patarėjas.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos ryšių su visuomene projektų vadovės Alinos Žilinaitės, A.Veryga savo „Facebook“ paskyrą administruoja pats, konsultuodamasis su kolegomis iš politinės komandos.

Kultūros ministrės patarėja Rūta Grumadaitė nurodė, kad ministrės L.Ruokytės-Jonnson profilį prižiūri ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus specialistė, o pati ministrė sugalvoja temas, įrašų turinį, siunčia tekstą iliustruojančią vaizdinę medžiagą.

Susisiekimo ministro patarėja Vytautė Šmaižytė 15min teigia, kad ministras R.Masiulis dėl įrašų turinio ir dažnumo sprendžia pats, tad jo oficialus profilis atspindi jo asmeninę nuomonę, tačiau techninį darbą atlieka komunikacijos komanda, derindama su juo kiekvieną įrašą.

Energetikos ministerijos atstovės Aurelijos Vernickaitės teigimu, energetikos ministro Ž.Vaičiūno „Facebook“ puslapis administruojamas įvairiai – įrašus rašo ir skelbia ir pats ministras, ir jo atstovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygimantas Vaičiūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygimantas Vaičiūnas

Žemės ūkio ministerija 15min informavo, kad savo paskyrą „Facebook“ tinkle B.Markauskas buvo pavedęs administruoti savo atstovui spaudai, tačiau kiekviena žinutė būdavo derinama ir aptariama su ministru. Pasak ministerijos, turėdamas laiko bei galimybę ministras ir pats rašo žinutes ar atsako į klausimus.

Krašto apsaugos ministerija 15min nurodė, kad ministras R.Karoblis savo anketą administruoja pats, pasitardamas su kolegomis, o apskritai yra labiau „pasyvus FB srauto stebėtojas nei aktyvus vartotojas, nes komunikacijoje prioritetą visada teikia tiesioginiam ir gyvam bendravimui“.

Aplinkos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Mindaugas Bajarūnas 15min nurodė, kad K.Navickas savo paskyrą „Facebook“ administruoja pats, dėl skelbiamo turinio ir formos tardamasis su juo. Pasak M.Bajarūno, šiais klausimais tarp jo ir ministro vyksta nuolatinis bendradarbiavimas ir keitimasis idėjomis.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės patarėjos Gabrielės Vasiliauskaitės, J.Petrauskienė savo „Facebook“ paskyrą pildo pati, G.Vasiliauskaitės padedama – pati rašo įrašus, atsakinėja į klausimus, dalijasi nuorodomis iš ministerijos „Facebook“ paskyros ir įsideda jos atsiųstus iš anksto parašytus įrašus.

Vidaus reikalų ministro patarėjo Karolio Vaitkevičiaus teigimu, E.Misiūnas „Facebook“ tinkle komunikuoja pats, kartais pasitardamas su juo dėl temų aktualumo.

Ūkio ministro patarėjo Egidijaus Jurgelionio teigimu, ministras V.Sinkevičius pats administruoja visas savo socialinių tinklų paskyras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kandidatai be grimo: P.Auštrevičius – apie tris pirties taisykles ir dainą „Už Petrą“

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

24sek

Domantas Sabonis užfiksavo skaičius, „Pacers“ klube nematytus nuo 1992-ųjų

Aktualu

Orai.lt: temperatūra tiek naktimis, tiek ir dienomis bus artima nuliui

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

24sek

Jono Valančiūno naktis: neišsiskiriantis pasirodymas ir paslaptingas bučinys

15min iš Ploješčio Sportas

Po mačo Ploještyje – išvaryto A.Novikovo priekaištai arbitrui

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

24sek

NBA lenkiasi jaunuoliui iš Europos: Luka Dončičius pražudė „Warriors“ komandą

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Aktualu

Lietuva mini Latvijos nepriklausomybės šimtmetį

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Naujienos

Aktualu

Seimo rūmuose bus pasiekiami automatiniai širdies defibriliatoriai

Aktualu

Kaune „Peugeot“ rėžėsi į BMW ir spruko iš įvykio vietos: prasidėjo paieška

Sportas

Čempionų lygoje įvarčiais griaudėjęs „Liverpool“ į „Stoke“ vartus šaudė tuščiais šoviniais

Verslas

Rusijos plaukiojanti atominė jėgainė pirmąkart išplaukė į jūrą

Vardai

Vilniuje užriaumojo automobiliai: prie vairo sėdo žavios damos, prasidėjo „Moterų ralis“

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: viščiukų kepenėlių paštetas

Aktualu

Skaudžios gyvūnų migracijos į Kuršių neriją pasekmės: nugaišo Klaipėdos centre ant tvoros

Gyvenimas

Atsargiai: artimiausiu metu į Lietuvą plūstanti šiluma – ne tik maloni, bet ir pavojinga

Vardai

Scarlett Johansson filmo premjeroje pristatė ir naują draugą, ir didžiulę tatuiruotę ant nugaros

24sek

L.Jamesas pasiūlė K.Love'ui „pasitempti norint laimėti seriją“, šis kratosi kaltės

Gyvenimas

Smaližiaukite sveikai: 4 džiovinti vaisiai be pridėtinio cukraus

Sportas

Pasaulio čempionato IB divizioną palieka Kroatijos ledo ritulininkai

Interviu 24sek

Jonas Kazlauskas: „Aš daug tikiuosi iš „Žalgirio“ finalo ketverte“

Aktualu

Naktis Vilniuje: ginkluoto „herojaus“ gaudynės ir prieš panelę pasirodyti panoręs BMW vairuotojas

Aktualu

Azerbaidžano sostinėje degė buvęs „Trump Tower“ dangoraižis

Gazas

Bestogių vairuotojai Vilniuje pradėjo vasaros sezoną

Aktualu

D.Trumpas giria A.Merkel, bet nelinkęs nusileisti dėl prekybos ir Irano

Aktualu

Archeologai Peru rado didžiulę ikikolumbinę paaukotų vaikų kapavietę

Verslas

Ekonomistė siūlo įvesti bazines pajamas – žmonės pinigus gautų už nieką

Aktualu

Kandidatai be grimo: kodėl V.Mazuronis nenori keliauti laiku, save laiko liberalu ir K.Smoriginą mėgsta labiau nei Selą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min