Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 13d. 02:11

Lietuvos moksleivių sąjunga apie mokytojų streiką: mokiniai dėl to neturi nukentėti

Mitingo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mitingo akimirka

Lietuvos moksleivių sąjunga išplatino pranešimą, kuriuo išsako savo nuomonę apie planuojamą pedagogų streiką. Žemiau pateikiame pranešimo tekstą.

Lietuvos moksleivių sąjunga, reaguodama į spaudoje (internetiniuose naujienų portaluose ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos puslapyje) pasirodžiusius pranešimus apie būsimą  bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų streiką, nori paraginti abi interesų puses kuo skubiau ieškoti kompromiso keliamoms problemoms spręsti

„Džiaugiamės, kad mokytojai siekia iškelti jų interesus liečiančias problemas į viešumą, tačiau esame susirūpinę dėl nuolat atsinaujinančio ginčo tarp Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos ir Švietimo ir mokslo ministerijos, į kurį netiesiogiai yra įtraukiama ir labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis - moksleiviai.“ – dalinosi mintimis Lietuvos moksleivių sąjungos Prezidentas Antanas Mikalauskas.

Nuolatinis ir nepertraukiamas mokymosi procesas negali nukentėti dėl negebėjimo vystyti dialogo.

Lietuvos moksleivių sąjunga mano, kad nuolatinis ir nepertraukiamas mokymosi procesas negali nukentėti dėl negebėjimo vystyti dialogo dėl palankių sąlygų mokytojams bei tuo pačiu mokiniams, todėl ragina, kad mokyklos streiko laikotarpiu sudarytų visas įmanomas sąlygas moksleiviams tęsti mokymosi procesą ir taip neįtraukti moksleivių į šį ginčą. Siūloma, jei nėra kitos galimybės, į streiką įtraukti tik dalį mokytojų, likusią dalį paliekant vesti pamokas moksleiviams, kad šie turėtų galimybę nepertraukiamai mokytis mokyklose.

„Skatiname ginčo puses kuo greičiau išspręsti šį kilusį konfliktą ir užtikrinti, jog moksleiviai ir jų mokymosi procesas visiškai nenukentės ir liks nepertraukiamas, bei viešai išsakyti, kokie pokyčiai yra numatomi mokytojų darbo sąlygų gerinime, kurie liečia ir visą visuomenę.", - apibendrino Lietuvos moksleivių sąjungos atstovas Antanas Mikalauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min