Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos mokytojai, dėstytojai ir kultūros darbuotojai kviečiami dirbti užsienyje

Mokytojų piketas kovo mėnesį
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mokytojų piketas kovo mėnesį
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos mokytojai, dėstytojai ir kultūros darbuotojai kviečiami dalyvauti konkurse, kurio laimėtojai dirbs užsienio valstybių lietuvių švietimo, aukštųjų mokyklų lituanistikos ar baltistikos centruose ir lietuvių bendruomenėse.

Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas (TMID) prie Vyriausybės siūlo 2090–2010 metais švietimo ir kultūros atstovams darbuotis užsienyje, skelbia Kultūros ministerija.

Kaip BNS sakė departamente, šiemet padidėjęs šių specialistų poreikis užsienyje nejaučiamas – jie kviečiami dalyvauti analogiškame konkurse kasmet prieš mokslo metų pradžią.

Šiemet TMID organizuojamame konkurse švietimo ir kultūros darbuotojams siūloma vykti ir į šalis kaimynes:  Latviją, Baltarusiją, Lenkiją, Rusiją, be to,  į Prancūziją.

Mokytojai gali pretenduoti į darbovietes Baltarusijoje, Latvijoje ir Rusijoje.

Baltarusijos Rimdžiūnų vidurinėje mokykloje reikalingas lietuvių kalbos mokytojas bei lietuvių kalbos ir Lietuvos visuotinės istorijos mokytojas, o Pelesos privačioje bendrojo lavinimo vidurinės mokykloje laukiamas matematikos lietuvių mokomąja kalba specialistas bei fizikos mokytojas.

Departamentas taip pat siūlo užimti Rygos lietuvių vidurinės mokyklos pradinių klasių lietuvių kalbos mokytojo vietą.

Rusijoje Lietuvos mokytojai gali pretenduoti į lietuvių kalbos specialistų vietas Maskvos Jurgio Baltrušaičio lietuvių etninės kultūros bendrojo lavinimo mokykloje. Daugiausia specialistų reikia Rusijos Kaliningrado srityje: ieškoma mokytojų Nesterovo, Pobiedino, Černiachovsko 4-osios bei Nemano 2-osios vidurinių mokyklų lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvams, taip pat reikia lietuvių kalbos specialisto Sovetsko 3-iojoje vidurinėje mokykloje.

Lietuvos dėstytojams siūloma vieta Prancūzijoje. Lietuvių kalbos lektorius kviečiamas į Paryžiaus nacionalinio rytų kalbų ir civilizacijų instituto (INALCO) Lituanistinių studijų sekciją.

Kultūros darbuotojai gali pretenduoti į darbovietes Rusijoje: reikia Sankt Peterburgo lietuvių kultūros, švietimo ir informacijos centro vadovo, o Lenkijoje ieškomas Punsko lietuvių kultūros namų choro „Dzūkija“ vadovas.

Švietimo ir kultūros specialistai į minėtas vietas bus atrinkti per egzaminą žodžiu. Atrankos komisijos posėdis numatomas rugpjūčio 10 dieną.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dėstytojas
Parašykite atsiliepimą apie 15min