Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos motinoms – mažiau darbo ir pinigų

Protesto akcijos dalyvės su atžalomis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protesto akcijos dalyvės su atžalomis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sunkmetis parodė, kad iš vaiko auginimo atostogų grįžusios į darbą motinos yra nelaukiamos. Tiesa, darbo inspektoriai tvirtina negaunantys daugiau skundų nei paprastai.

Vaikus auginantiems tėvams – perpus mažesni atlyginimai arba naujienos apie etatų mažinimą. Tiesa, darbo inspektoriai sako daugiau skundų nei anksčiau nesulaukiantys, praneša LTV informacinė laida „Šiandien“.

Pusantrų metų dukrytę auginanti vilnietė Renata sako buvusi priversta pratęsti vaiko priežiūros atostogas, nes darbe jos niekas nelaukė.

„Tiesiog buvo labai aišku, kad pas mus yra mažinimas. Paprašė: mergaitės, jeigu galite, pabūkite dar namuose. Buvo sumažinta mūsų produkcija, o aš dirbau su produkcija, ir mums buvo pasakyta, kad būtų atsisakyta paslaugų. Dėl to likau namuose dar metams“, – pasakoja Renata.

Moteris sako esanti tikra, kad net ir po dvejų metų pertraukos grįžti į darbą už tą patį atlyginimą nebepavyks, mat įmonė išgyvena ne pačius geriausius laikus.

Skundų dėl neadekvačiai pasikeitusių darbo sąlygų gausu ir interneto erdvėje. Forumuose ir tinklalapiuose tėvams rašoma, kad sunkmečiu darbdaviai nepaiso pagal įstatymus numatytų garantijų vaikus auginantiems tėvams: siūlo kone perpus mažesnį atlyginimą, prastesnę darbo vietą ar tiesiog verčia išeiti iš darbo savo noru.

Darbo paieškos specialistai taip pat pastebi naują sunkmečio tendenciją – į darbą iš vaiko auginimo atostogų grįžtančios mamos ir tėvai darbo rinkoje nelaukiami.

„Pagrindinis nuogąstavimas – kad vaikai sirgs, kad jie dažnai turės nedarbingumo pažymėjimą ir negalės dirbti taip, kaip dirba jų kolegos. Tačiau kai kada darbdaviai neįvertina kito dalyko – tėvai yra labai motyvuoti turėti darbą“, – sako darbo paieškos specialistė Laura Duksaitė-Iškauskienė.

Darbo teisės specialistai tvirtina, kad mažamečius vaikus auginantys tėvai ginami įstatymų, darbdavys privalo išsaugoti darbo vietą, o darbo sąlygos negali būti bloginamos.

„Darbuotojas, grįžęs iš atostogų, kad ir kokios rūšies jos būtų, grįžta turėdamas tokias pačias sąlygas, kokios buvo, kai buvo pasirašyta sutartis“, – teigia Vilius Mačiulaitis, vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas.

Inspektoriaus teigimu, darbuotojas, manantis, kad darbdavys pažeidžia jo interesus, gali kreiptis į Darbo inspekciją arba į teismą, tačiau skundų iš vaikus auginančių tėvų inspekcija pastaruoju metu sulaukia ne daugiau nei anksčiau. Pernai tokių buvo 30.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min