Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovu išrinktas Martynas Budraitis žada kokybiškas permainas (atnaujinta 15.17 val.)

Nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovas ir ministras A.Gelūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio popietę Kultūros ministerijoje po įtempto svarstymo paaiškėjo, kas laimėjo Nacionalinio dramos teatro vadovo konkursą. Iš šešių kandidatų konkurso komisija, pasitarusi su šešiais meno bei kultūros ekspertais, išrinko dabartinį OKT teatro direktorių Martyną Budraitį. Jis Nacionaliniam dramos teatrui vadovaus ateinančius penkerius metus.

Daug teatro bendruomenės ir menininkų diskusijų sukėlusiam Nacionalinio dramos teatro vadovo konkursui vadovavo kultūros ministras Arūnas Gelūnas, o komisijoje dirbo Kultūros ministerijos darbuotojai – viceministras Deividas Staponkus, ministro patarėjas Rolandas Kvietkauskas, Profesionalaus meno skyriaus vedėja Elena Vilkinė, Finansų ir turto valdymo skyriaus vedėja Veronika Virganavičiutė, Autorių teisių skyriaus vedėja Nijolė Janina Matulevičienė, Personalo skyriaus vadovė Gintarė Bertauskienė. Taip pat Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė ir Vytauto Didžiojo universiteto Teatrologijos katedros vedėja, humanitarinių mokslų daktarė Jurgita Staniškytė.

Reaguodamas į menininkų priekaištus dėl Nacionalinio dramos teatro turinio krypties ir galimos grėsmės, kad konkursas gali vykti neskaidriai, kultūros ministras A.Gelūnas patariamojo balso teise konkurso komisijos darbe pakvietė dalyvauti kultūros bei meno ekspertus: režisierių Gintarą Varną, Lietuvos nacionalinio dramos teatro Meno tarybos narį, istoriką Eugenijų Jovaišą, Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos narį, teatrologą Aleksandrą Guobį, Lietuvos nacionalinio dramos teatro Meno tarybos narę, aktorę Vaivą Mainelytę, teatro kritikę Rūtą Oginskaitę, Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių Šarūną Puidoką.

Manęs netenkino per didelis dabartinis Nacionalinio dramos teatro komercializavimas, žemo meninio lygio spektakliai, todėl aš sieksiu, kad šis teatras pristatytų Lietuvos teatro veiklą aukščiausiu lygiu. Kaip rašiau programoje, žadu atnaujinti teatro repertuarą režisierių Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, Cezario Graužinio, „Meno forto“ spektakliais.„Padarėme absoliučiai viską, kad konkursas būtų nepolitizuotas, skaidrus ir apsaugotas nuo galimų įtarinėjimų. Komisijoje dalyvavo pripažinti meno ekspertai, atstovaujantys skirtingiems požiūriams į galimą konkurso eigą“, – pasibaigus konkursui sakė kultūros ministras A.Gelūnas.

Konkurse iš šešių kandidatų buvo svarstomos tik keturios kandidatūros, nes „Meno forto“ vadybininkas Tauras Čižas neatvyko į konkursą, o buvusiam Nacionalinio dramos teatro vadovui Adolfui Večerskiui konkurse dalyvauti nebuvo leista.

„Vakar iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos gavome patikinimą, kad kandidatas Adolfas Večerskis buvo nubaustas už viešųjų ir privačių interesų supainiojimą ir šis įstatymo pažeidimas jam užkerta keliąeiti vadovaujamas pareigas dar 3 metus. Taigi jei būtume leidę jam dalyvauti konkurse, būtume apriori pažeidę įstatymą“, – aiškino kultūros ministras. Jo teigimu, A.Večerskis tokį komisijos sprendimą žada skųsti teismui.

Konkurso nugalėtojas M.Budraitis, pasak A.Gelūno, surinko vos trimis balais daugiau nei jo artimiausias varžovas Audronis Liuga.

„Manome, kad šis kandidatas, daugiausia siejamas su OKT teatro ir „Sirenų“ festivalio vardu, galimai galėtų sėkmingai vadovauti Nacionaliniam dramos teatrui, kompensuojant visuomenės ir teatro bendruomenės lūkesčius ir labiau atitinkant Nacionalinio dramos teatro koncepciją. O ar šis sprendimas teisingas, parodys laikas“, – tikino kultūros ministras.

Konkurso nugalėtojas savo sprendimą dalyvauti Nacionalinio dramos teatro vadovo konkurse aiškino nepasitenkinimu esama situacija ir šypsodamasis prisipažino nesitikėjęs laimėti.

„Ryžausi eiti į šį konkursą dėl to, kad su esama situacija kaip pilietis, kaip vilnietis, kaip teatro žmogus negalėjau taikstytis. Nuoširdžiai parašiau programą, neatsižvelgdamas į jokius kompromisus. Tiesą sakant, nesitikėjau, kad laimėsiu... – prisipažino dabartinis OKT teatro direktorius. – Manęs netenkino per didelis dabartinis Nacionalinio dramos teatro komercializavimas, žemo meninio lygio spektakliai, todėl aš sieksiu, kad šis teatras pristatytų Lietuvos teatro veiklą aukščiausiu lygiu. Kaip rašiau programoje, žadu atnaujinti teatro repertuarą režisierių Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, Cezario Graužinio, „Meno forto“ spektakliais.“

Išrinktasis vadovas tikino, kad jo patirtis OKT teatre rodo, jog galima sėkmingai suderinti aukšto meninio lygio spektaklius ir lėšų gavimą. Jis neslėpė, kad žada natūraliai mažinti administracijos etatus, o trupė ateityje dirbtų pagal terminuotąsias darbo sutartis.

Paklaustas, ar liks dirbti OKT teatro direktoriumi, M.Budraitis buvo konkretus. „Manau, kad tai neįmanoma suderinti nei laiko, nei moraline prasme“, – sakė naujasis teatro vadovas.

Kada naujai išrinktas Nacionalinio dramos teatro vadovas pradės darbą, paaiškės po trijų dienų, per kurias galima apskųsti konkursą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Martynas Budraitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Martynas Budraitis

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min