Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 20d. 21:17

Lietuvos pagalba gėjams iš Čečėnijos sulaukė tarptautinio dėmesio

 Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!”
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!”

Euobserver.com aprašė Lietuvos pastangas gelbėjant persekiojamus seksualinių mažumų atstovus Čečėnijoje. Mūsų šalis suteikė prieglobstį dviem asmenis, tačiau daugiau asmenų gali tikėtis pagalbos ateityje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pranešė, kad Lietuva suteikė teisę atvykti dviem dėl savo seksualinės orientacijos persekiojamiems čečėnams.

Ministras euobserver.com žurnalistams teigė, kad šiuo metu dedamos didelės pastangos, jog tokios pagalbos sulauktų ir daugiau Čečėnijoje persekiojamų žmonių.

„Lietuva prisideda prie bendrų tarptautinės bendruomenės pastangų“, – sakė L.Linkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Linkevičius

Norint apsaugoti asmenis iš Čečėnijos, detalesnė informacija nėra skelbiama. Lietuva bendradarbiauja su tokiomis šalimis kaip Kanada.

JAV atsisakė išduoti vizas 40 seksualinėms mažumoms priklausančių čečėnų.

Žiniasklaida ir žmogaus teisių gynimo organizacijos praneša, kad daugiau kaip 100 seksualinėms mažumoms priklausančių asmenų balandį buvo sulaikyti ir išsiųsti į stovyklas. Mažiausiai trys iš jų žuvo.

„Scanpix“/AP nuotr./Ramzanas Kadyrovas.
„Scanpix“/AP nuotr./Ramzanas Kadyrovas.

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje Čečėnijos valdžia raginama baigti didelio masto persekiojimus. Taip pat prašoma suteikti galimybę tarptautinėms organizacijoms ištirti padarytus nusikaltimus.

Gegužę vykusios susitikimo metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms.

L.Linkevičiaus teigimu, Lietuva tokią pagalbą persekiojamiems asmenims suteikia jau seniai. Jis išreiškė viltį, kad vis daugiau šalių seks Lietuvos pavyzdžiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min