Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos parlamentarai dalyvaus žaidynėse Maskvoje, A.Valinskas ten vykti atsisakė (papildyta 13.04 val.)

Arnas Valinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / A.Valinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio pradžioje Lietuvos Seimo nariai ketina dalyvauti Maskvoje rengiamose Europos parlamentarų žaidynėse. Į rinktinę buvo įrašytas ir buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, Lietuvos garbę turėjęs ginti prie šachmatų lentos. Tačiau vėliau šios galimybės atsisakė.

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis naujienų agentūrai BNS sakė, kad kvietimo dalyvauti žaidynėse Lietuvos parlamentarai sulaukė dar pavasarį. Tuometis Seimo pirmininkas A.Valinskas dar gegužę Vilniuje viešėjusiems Rusijos Dūmos Kūno kultūros ir sporto komiteto nariams pažadėjo, kad Lietuvos Seimui bus atstovaujama žaidynėse.

Parlamentarų „olimpiada“ vyks spalio 2–4 dienomis Maskvos Lužnikų arenoje.

Pirmą kartą rengiamose Europos parlamentarų žaidynėse bus varžomasi penkiose sporto šakose: mažojo futbolo, lauko ir stalo teniso, šachmatų ir golfo.

„Nusiunčiau jiems siūlymą, kad turime gilias tradicijas ir pajėgią krepšinio komandą. Rekomendavome įtraukti į žaidynes ir krepšinį. Diplomatiškai negavome atsakymo, bet gavome patvirtintas rungtis. Supratome, kad krepšinis jiems nėra įdomus. Bet nuvažiavę ten išpopuliarinsime“, – tvirtino Ž.Šilgalis.

Planuojama, kad Lietuvos Seimui žaidynėse atstovaus 15 parlamentarų. Mažąjį futbolą žais Mindaugas Bastys, Dainius Budrys, Juozas Olekas, Aleksandras Sacharukas, Algirdas Sysas, Žilvinas Šilgalis, Andrius Šedžius ir Mantas Varaška.

Lauko tenisą žais Andrius Mazuronis. Dar nežino, ar galės į varžybas vykti sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.

Golfo lauke rungsis Vydas Gedvilas bei Juozas Olekas. Stalo teniso rungtyje varžysis Algis Kazulėnas ir Saulius Bucevičius.

„Žaidynės baigsis visų sportininkų bendru draugystės bėgimu“, – pasakojo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas.

Taip pat numatyta, kad Europos parlamentarams bus surengtas apsilankymas Kremliuje, susitikimas su Dūmos pirmininku Borisu Gryzlovu, vakarienė su Maskvos meru Jurijumi Lužkovu.

Ž.Šilgalis prisipažino nežinąs, kiek šalių ir parlamentarų ketina dalyvauti Rusijos rengiamose žaidynėse.

Politikas tvirtino, kad dalyvauti tokiuose renginiuose politikams labai naudinga. „Per sportą yra tam tikras bendravimas. Tai didelis ir reikšmingas renginys", – teigė jis.

Ž.Šilgalis pabrėžė, kad ši Seimo narių išvyka valstybės biudžetui nekainuos nė lito. Anot jo, visiems rinktinės dalyviams pasakyta, kad už asmenines lėšas jie turi nusipirkti lėktuvo bilietą į Maskvą. Apgyvendinimo išlaidas padengti apsiėmė renginio organizatorė.

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas teigė, kad preliminariai Lietuvos parlamento valdyba jau yra pritarusi jų kelionei.

Papildyta 13.04 val.: Prie šachmatų lentos Lietuvos Seimo garbę turėjo ginti Julius Sabatauskas ir A.Valinskas. Tačiau trečiadienį paaiškėjo, kad buvęs Seimo pirmininkas į Maskvą nevyks.

„Gavau informacijos, kad A.Valinskas atsisako vykti į Maskvą“, – 15min.lt komentavo Ž.Šilgalis. Jo teigimu, A.Valinskas anksčiau pats pareiškė norą vykti į Europos parlamentarų žaidynes, o dabar atsisakymo priežasčių nenurodė.

„Ieškosim, kas jį pakeis. Man svarbu, kad vyktų pilna komanda, nes tik taip galėsime siekti gerų rezultatų“, – sakė Ž.Šilgalis. Anot jo, Seimo didmeistriu vadinamas Česlovas Juršėnas vykti į žaidynes negali.

Su pačiu A.Valinsku 15min.lt telefonu susisiekti nepavyko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šachmatai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min