Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos pasieniečiai talkino moters gyvybę gelbėjusiems vokiečiams

Transplantacijai reikalingus organus skraidins pasieniečių sraigtasparniai.
VSAT nuotr. / Transplantacijai reikalingus organus skraidino pasieniečių sraigtasparniai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasieniečių sraigtasparniu iš Panevėžio į Vilnių per pusvalandį buvo atskraidinta donoro širdis. Ją Vokietijos medikai operacijai išgabeno į savo šalį.

Šeštadienio naktį, apie vidurnaktį, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) iš Nacionalinio transplantacijos biuro gavo pranešimą apie tai, kad donoro organui skraidinti reikalingas pasieniečių Aviacijos rinktinės sraigtasparnis.

Iš VSAT Aviacijos bazės Paluknyje, Trakų rajone, pakilęs VSAT sraigtasparnis „Eurocopter“ netrukus nusileido Vilniaus oro uoste. Į jį privačiu lėktuvu atskrido trys chirurgai iš Vokietijos. Juos pasieniečiai per pusvalandį nuskraidino į Panevėžį. Patys vokiečiai savo lėktuvu dėl techninių reikalavimų į Panevėžį skristi negalėjo.

Čia vokiečiai iš vienos ligoninės paėmė vidutinio amžiaus moters širdį. Vėl skubiai, vos per 30 minučių, VSAT lakūnai juos parskraidino atgal į sostinės oro uostą. Iš čia Vokietijos medikai širdį transplantacijai išskraidino savo lėktuvu.

Pasieniečių sraigtasparnis šeštadienį paryčiais po sėkmingo skrydžio grįžo į bazę Trakų rajone.

Tai antras VSAT sraigtasparnio skrydis gabenant organus transplantacijai. Šių metų birželio 22 d. pasieniečiai iš Klaipėdos per 50 minučių transplantacijai į Kauno klinikas sėkmingai atskraidino donoro kepenis.

Gegužės viduryje VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras pasirašė sutartį, numatančią galimybę moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“ skraidinti transplantacijai reikalingus organus. VSAT pilotai organus yra pasirengę operatyviai gabenti ir iš užsienio šalių.

VSAT sraigtasparniai „Eurocopter“ yra ypač greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali leistis kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter EC120B Colibri“, du „Eurocopter EC135“ ir vieną „Eurocopter EC145“, primenama VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio parengtame ir sekmadienį išplatiname pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min