Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 08:59

Lietuvos patirtis – Vidurio Europos lyderiams

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta darbo vizito į Slovakiją. Bratislavoje valstybės vadovė dalyvaus Vidurio Europos šalių vadovų susitikime, kuriame kartu su 18 šalių prezidentais ir ES Tarybos vadovu Hermanu Van Rompuy diskutuos apie ekonominę situaciją regione ir Europoje, aptars Europos Sąjungos santykius su Rytų ir Pietryčių Europos šalimis.

Vizito metu taip pat įvyks oficialus dvišalis Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus susitikimas, kuriame bus aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, energetiniai klausimai ir svarbiausi darbai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

Šiemet Vidurio Europos vadovų susitikimo tema „Atsigavimo po ekonominės krizės strategija. Centrinių, Pietų ir Pietryčių valstybių vaidmuo“.

Vizito Slovakijoje metu numatyti Europos Sąjungos šalių ir Kroatijos vadovo darbo pusryčiai ir dvi plenarinės Vidurio Europos šalių vadovų sesijos.

Prezidentė Bratislavoje vyksiančiame susitikime pristatys Lietuvos patirtį įveikiant ekonominę krizę. Pasak valstybės vadovės, Europa Lietuvą ir visas Baltijos valstybes dažnai mini kaip pavyzdines šalis, kurios parodė tvirtą politinę valią ir sugebėjo atsakingai susitvarkyti su sunkmečiu iškilusiomis problemomis.

Prezidentės teigimu, Vidurio Europos vadovų susitikimas – išskirtinė proga 19 šalių lyderiams aptarti situaciją Senajame žemyne. Šalies vadovė pabrėžė, kad labai svarbu, jog čia dalyvaus Ukrainos ir Moldovos prezidentai. Su Ukraina Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime tikimasi pasirašyti asociacijos sutartį. Su Moldova, Gruzija ir Armėnija tikimasi užbaigti derybas dėl asociacijos sutarties.    

Pirmą kartą Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimas buvo surengtas 1994 metais Čekijoje. Šiemet Bratislavoje vyksiančiame susitikime dalyvaus Baltijos šalių, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos, Austrijos, Vengrijos, Rumunijos, Makedonijos, Kroatijos, Bulgarijos, Serbijos, Albanijos, Moldovos, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Kosovo prezidentai.

Į Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimą svečių teisėmis Lietuva kviečiama penktą kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min