Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po 15min.lt straipsnio prokurorai tirs Lietuvos piliečio galimą įsitraukimą į teroristinę veiklą

Pavelas Serebrenikovas
„Facebook“ nuotr. / Pavelas Serebrenikovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po 15min.lt straipsnio, atskleidusio, kad prorusiškų separatistų gretose Ukrainoje kovoja 1975 metais gimęs vilnietis, Informacinio saugumo ir analizės centras (ISAC) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti, ar nebuvo padarytas nusikaltimas.

Į Prokuratūrą kreipiamasi pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį „Grupių, kurių tikslas – daryti teroristinius nusikaltimus, kūrimas ir veikla“.

„Prašau patikrinti viešai skelbiamą informaciją, kurioje nurodoma, kad Vilniuje gyvenęs, Mykolo Romerio universitete mokęsis ir saugos tarnyboje dirbęs Lietuvos Respublikos pilietis Pavlas Serebrenikovas išvyko į Rytų Ukrainą ir ten tapo vienos iš ginkluotų teroristinių grupuočių, šiuo metu kovojančių prieš teisėtą Ukrainos valdžią ir tos šalies teritorinį vientisumą, nariu“, – rašte Generalinei prokuratūrai „Dėl Lietuvos piliečio galimo įsitraukimo į ginkluotos teroristinės grupės veiklą“ rašo ISAC direktorius Justas Šireika.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tarp Ukrainos teroristų – vilnietis Pavelas Serebrenikovas ir 4 su Lietuva susiję rusai

Informacijai pasitvirtinus ar pasitvirtinus iš dalies, prašoma ištirti, ar P.Serebrenikovas veiksmuose nėra Baudžiamajame kodekse apibrėžiamos nusikaltimo sudėties.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą tas, kas dalyvavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis, sprogstamosiomis, radioaktyviosiomis, biologinėmis ar cheminėmis kenksmingomis baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvylikos iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Vilnietis Pavelas Serebrenikovas savo „Facebook“ paskyroje nurodė, kad baigė Mykolo Romerio universitetą ir dirbo vienoje apsauga užsiimančioje Lietuvos bendrovėje. Ukrainiečių portale, kuris viešina Donbaso teroristų tapatybes, prie šio vilniečio biografijos nurodyta: teroristas-samdinys. Skelbiama, kad vyras priklauso Rusijos samdinių batalionui „Prizrak“, kuris yra dislokuotas Luhansko srityje.

Antras kreipimąsis

Tai – antras ISAC kreipimasis į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti tyrimą dėl Lietuvos piliečių galimo įsitraukimo į ginkluotos teroristinės organizacijos veiklą.

Pirmasis kreipimasis jau sulaukė prokurorų dėmesio – tolesnius veiksmus Generalinė prokuratūra pagal teritorinį priklausomumą pavedė atlikti Kauno apygardos prokuratūrai.

Teisėsaugininkų dėmesio centre atsidūrė Druskininkų mieste gyvenęs ir sanatorijoje „Belorus“ dirbęs Lietuvos Respublikos pilietis Pavelas Kotonas. Įtariama, kad jis išvyko į Rytų Ukrainą ir ten tapo vienos iš ginkluotų teroristinių grupuočių, šiuo metu kovojančių prieš teisėtą Ukrainos valdžią ir tos šalies teritorinį vientisumą, nariu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prokuratūra
Parašykite atsiliepimą apie 15min