Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 11d. 11:29

Lietuvos pilietybės siekia vis daugiau Azijos, Afrikos ir Amerikų gyventojų

Klaipėdiečiai skatinami būti pilietiškais.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / .

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos specialistai pastebi, kad įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę pageidauja vis įvairesnių valstybių piliečiai. Dažniausiai Lietuvos Respublikos pilietybės siekiančių – Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos – piliečių gretas ėmė pildyti Azijos, Afrikos, Amerikos žemynų gyventojai.

Kitų valstybių piliečiai įgyti LR pilietybę gali suteikus ją (vadinamuoju natūralizacijos būdu) ar kitais LR pilietybės įstatymo nustatytais atvejais. Pilietybės suteikimas galimas susituokus su LR piliečiu ar išgyvenus šalyje tam skirtą laiką.

Tačiau siekiant pilietybės natūralizacijos būdu, vien to nepakanka, reikia įvykdyti kitus reikalavimus, iš kurių vienas svarbesnių – atsisakyti turėtos pilietybės ir prisiekti Lietuvos Respublikai: ginti šalies nepriklausomybę, gerbti jos kultūrą, papročius, kalbą, kt. Tik prisiekusiam asmeniui suteikiama teisė į LR pilietybę ir ją, o taip pat tapatybę patvirtinantį asmens dokumentą.

Tarp dažniau LR pilietybės prašančiųjų yra nuo seniau Lietuvoje gyvenusių Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos piliečių, 21-erių metų sulaukusių ir iki pilnametystės dvigubą pilietybę turėjusių jų palikuonių.

Yra atsisakančiųjų ir JAV pilietybės. Vienas naujesnių atvejų – LR pilietybės santuokos pagrindu paprašė keturiasdešimtmetis amerikietis T.S., Lietuvoje gyvenantis septynerius metus. Pilietybės suteikimo procedūra jau pradėta.

Atvejų, kuomet įgyti LR pilietybę siekiama natūralizacijos būdu, t.y., atsisakant kitos valstybės pilietybės, yra nemažai. 2009 metais LR pilietybė suteikta 221, o 2010 m. – 204, 2011 m. – 327, 2012 m. – 245, 2013 m. – 249 asmenims. Paskutiniame priesaikos akte Lietuvos Respublikai prisiekė ir LR piliečiais tapo 14 asmenų, iš kurių 11 prisiekė netekę Rusijos Federacijos pilietybės, po vieną Ukrainos ir Armėnijos Respublikos, 3 dėl įvairių priežasčių buvę asmenys be pilietybės, vasario mėnesį LR pilietybė Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu buvo suteikta ar grąžinta 28 asmenims, tarp kurių buvo Latvijos, Turkijos ir Egipto Arabų Respublikos pilietis, keletas Baltarusijos, 7 Rusijos, 4 Armėnijos ir 6 Ukrainos piliečiai.

Yra atsisakančiųjų ir JAV pilietybės. Vienas naujesnių atvejų – LR pilietybės santuokos pagrindu paprašė keturiasdešimtmetis amerikietis T.S., Lietuvoje gyvenantis septynerius metus. Pilietybės suteikimo procedūra jau pradėta.

LR pilietybė, atsisakius buvusiosios, suteikta 1937 gimusiam ir dešimt metų Lietuvoje gyvenančiam, verslą šalyje turinčiam ir santuoką su LR piliete sudariusiam Indijos piliečiui R.K.Ch.

Pilietybės laukia septynerius metus santuokoje su lietuve ir du vaikus auginantis Jordanijos pilietis. Atsisakyti pilietybės yra pasirengęs Libano pilietis ir septynerius metus su lietuve šalyje gyvenantis, dirbantis ir gražiai lietuviškai kalbantis Tuniso pilietis M.G.

„Tikimasi, kad pilietybę gavusieji ir šeimas Lietuvoje sukūrusieji asmenys čia ir gyvena, nors jie, kaip ir kiti LR piliečiai, gali rinktis kitą gyvenamąją vietą“, – pastebi Migracijos valdybos Pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min