Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžia pažymima renginiais užsienyje

Kijeve pirmininkavimo pradžios proga iškilmingai sutikta ir į Lietuvą išlydėta apie 30 jaunimo atstovų grupė iš įvairių Ukrainos regionų.
URM nuotr. / Kijeve pirmininkavimo pradžios proga iškilmingai sutikta ir į Lietuvą išlydėta apie 30 jaunimo atstovų grupė iš įvairių Ukrainos regionų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 1-ąją prasidėjęs ir pusmetį truksiantis Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai įvairiais renginiais pažymimas daugelyje pasaulio valstybių. Jų metu užsienio šalių gyventojai turi galimybę daugiau sužinoti apie Lietuvą ir šalies tikslus pirmininkavimo metu.

Švedijos Gotlando salos mieste Visbyje vykstančiame politikos forume „Almedaleno savaitė“ pirmininkavimo pristatymo renginiai liepos 1-ąją prasidėjo nuo bendro Lietuvos ambasadoriaus Švedijoje Eitvydo Bajarūno ir Europos Komisijos atstovybės Švedijoje vadovo Pierre‘o Schellekenso seminaro, kuriame pristatyta Lietuvos pasiruošimo pirmininkauti ES Tarybai eiga, supažindinta su svarbiausiais pirmininkavimo prioritetais.

URM nuotr./`vedijos Gotlando salos mieste Visbyje vykstis politikos forumas Almedaleno savaitė.
URM nuotr./Švedijos Gotlando salos mieste Visbyje vykstis politikos forumas „Almedaleno savaitė“.

Lietuvos ambasadoje Kijeve pirmininkavimo pradžios proga iškilmingai sutikta ir į Lietuvą išlydėta apie 30 jaunimo atstovų grupė iš įvairių Ukrainos regionų. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas kartu su jaunimo atstovais ambasadoje simboliškai iškėlė Lietuvos ir ES vėliavas. Svečiams iškilmingai įteikti pasai su Lietuvos ambasadoje išduotomis nemokamomis Šengeno vizomis. Taip pažymėtas Ukrainos ir ES sutarties dėl vizų išdavimo palengvinimo įsigaliojimas liepos 1 d.

ES delegacijoje Kinijoje liepos 1 d. surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos ambasadorė Pekine Lina Antanavičienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus bei pasveikino Kroatiją, pirmąją Lietuvos pirmininkavimo dieną tapusią 28-ąja ES šalimi nare. Renginyje dalyvavo apie 40 vietos kinų bei užsienio žiniasklaidos priemonių atstovų.

URM nuotr./ES delegacijoje Kinijoje liepos 1 d. surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos ambasadorė Pekine Lina Antanavičienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.
URM nuotr./ES delegacijoje Kinijoje liepos 1 d. surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos ambasadorė Pekine Lina Antanavičienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge kvietimu birželio 28 dieną į seniausią ir vieną iš žymiausių Rusijos koncertinių salių – Valstybinę akademinę Sankt Peterburgo kapelą – pažymėti pirmininkavimo pradžios susirinko miesto politikos, administracijos, kultūros, verslo, žiniasklaidos atstovai, užsienio šalių diplomatai ir čia gyvenantys lietuviai. Renginyje nuskambėjo pirmininkavimą Lietuvai perduodančios Airijos, Lietuvos ir naujosios ES narės – Kroatijos – kompozitorių kūriniai.

Lietuvos ambasadorė Slovėnijoje Izolda Bričkovskienė pirmininkavimo prioritetus birželio 28 dieną pristatė Slovėnijos užsienio reikalų ministerijos atstovams, kurie sveikino Lietuvą – pirmąją Baltijos valstybę, stojančią prie ES vairo.

Kopenhagoje esančiuose „Europos namuose“ birželio 27 d. vykusiame renginyje pirmininkavimo prioritetus pristatė Lietuvos ambasadorius Danijoje Vytautas Pinkus. Diplomatas taip pat oficialiai atidarė šiuolaikinio lietuvių meno parodą „Didesnio dalis“, kuri visus šiuos metus bus eksponuojama ne tik Kopenhagoje, bet ir kituose Danijos miestuose.

URM nuotr./Sankt Peterburge nuskambėjo pirmininkavimą Lietuvai perduodančios Airijos, Lietuvos ir naujosios ES narės  Kroatijos  kompozitorių kūriniai.
URM nuotr./Sankt Peterburge nuskambėjo pirmininkavimą Lietuvai perduodančios Airijos, Lietuvos ir naujosios ES narės – Kroatijos – kompozitorių kūriniai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min