Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 20d. 12:48

Lietuvos policija perima Europos policijos kolegijos valdymą iš Airijos

Lietuvos policija
Policijos departamento nuotr. / Lietuvos policija

2013 m. liepos 1 d. Lietuva pirmą kartą istorijoje perims pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai vairą. Tuo pačiu ir pirmininkavimą bei atstovavimą CEPOL įvairiuose ES formatuose.

Kiekvieno pusmečio pabaigoje ES Tarybai pirmininkaujančios šalies atstovai, atsakingi už CEPOL veiklą savo šalyje, perduoda pirmininkavimo patirtį ir tęstinius klausimus pirmininkavimą perimančiai šaliai. Taigi, Airijos atstovai perduos pirmininkavimą Lietuvos policijai. Šiame renginyje taip pat dalyvaus Graikija, kuri vėliau pirmininkavimo estafetę perims jau iš Lietuvos.

CEPOL pirmininkavimo perėmimo iš Airijos renginys vyks birželio 21 d. Lietuvoje, Policijos departamente. Šio susitikimo metu Airijos atstovai supažindins renginio dalyvius su jų pirmininkavimo metu pasiektais rezultatais ir likusiais tęstiniais klausimais, o Lietuvos atstovai – su savo pirmininkavimo prioritetais. Taip pat bus aptarta numatoma CEPOL Valdybos posėdžio, kuris vyks 2013 m. lapkričio 12-13 d. Vilniuje, darbotvarkė ir pasirašomas oficialus pirmininkavimo perdavimo protokolas.

Pirmininkavimo CEPOL metu Lietuvos policija didžiausią dėmesį skirs bendradarbiavimo ES ir Rytų šalių partnerystei skatinti. Bendradarbiavimas ir ryšių plėtojimas yra vienas iš svarbiausių CEPOL veiklos prioritetų,  kurio įgyvendinimui aktyviai naudojama CEPOL mainų programa.  Mainų programa suteikia galimybes Europos teisėsaugos institucijų pareigūnams keistis gerąja patirtimi, sklandžiau bendradarbiauti tiriant nusikaltimus, skatina bendros Europos policijos kultūros kūrimą ir palaikymą.

Lietuvos pirmininkavimo metu ypatingas dėmesys taip pat bus skiriamas nuotolinio mokymo kokybės gerinimui ir plėtojimui, palankių sąlygų pasinaudoti CEPOL teikiamomis e. paslaugomis, kurios praplečia galimybes nuotoliniu būdu dalytis geriausia patirtimi ir ekspertinėmis žiniomis įvairiais klausimais, sukūrimui.

Europos policijos kolegija įsteigta 2005 m. Jos tikslas – skatinti šalių narių bendradarbiavimą tobulinant policijos pareigūnų kvalifikaciją, per mokymus formuoti bendrą supratimą ir vertybines nuostatas, apimančias kovą su nusikalstamumu, nusikalstamumo prevenciją ir viešojo saugumo užtikrinimą.

CEPOL pagrindinė veikla – Europos policijos ir kitų teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo plėtra organizuojant bendrus mokymus. Kiekvienoje valstybėje narėje yra nacionalinis kontaktinis centras, kuris atstovauja savo valstybei šiame tinkle, dalyvauja priimant bendrus sprendimus CEPOL veiklos klausimais, teikia siūlymus dėl CEPOL veiklos tobulinimo ir plėtros bei organizuoja CEPOL kvalifikacijos tobulinimo renginius ir posėdžius savo valstybėje. Lietuvos nacionalinio kontaktinio centro funkcijas vykdo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Personalo valdybos Mokymo skyrius.

Kasmet CEPOL organizuoja apie 100 įvairių renginių visoms Europos policijos pajėgoms aktualiais klausimais. Kasmet CEPOL rengiamuose kursuose, seminaruose, konferencijose ir nuotolinio mokymo paskaitose dalyvauja daugiau nei 4 000 policijos pareigūnų iš visos Europos.

CEPOL, kaip ES agentūra, įsteigta 2005 m. rugsėjo 20 d. Tarybos sprendimu 2005/681/TVR. CEPOL būstinė yra Bramšyle, Jungtinėje Karalystėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min