Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 31d. 19:59

Lietuvos policijos linkėjimai folijos bunkeryje pasislėpusiam J.McAfee: nėra duomenų, kad esate ieškomas

Lietuvos pareigūnų J.McAfee, bent kol kas, baimintis neturėtų.
15min nuotraukų koliažas / Lietuvos pareigūnų J.McAfee bent kol kas baimintis neturėtų.

Ekscentriškasis antivirusinės programos kūrėjas Johnas McAfee, pastaruoju metu garsėjantis ne verslo ar programinės įrangos kūrimo pasiekimais, o labai neįprastais ir teisėsaugos akį traukiančiais poelgiais, tviteryje pasiskelbė, kad nuo teisėsaugininkų slepiasi „saugioje vietoje“ Lietuvoje. Šis milijonieriaus pranešimas iškart apaugo spėlionėmis ir sąmokslo teorijomis. 15min rado atsakymą į esminį klausimą – ar verta „saugiai slėptis“ ten, kur net nesi ieškomas. 

Kur geriausia slėptis nuo JAV teisingumo? Anot J.McAfee, Lietuvoje, folija apklijuotame kambaryje. O anot mūsų šalies pareigūnų, slėpynės būna prasmingos tik tuo atveju, kai asmuo iš tiesų yra ieškomas.

Nuotraukose, kuriose 73 metų J.McAfee fotografavosi su savo žmona, taip pat matomas aliuminio folija apklijuotas kambarys.

Nuotrauka iš „Twitter“ profilio/Aliuminio folijos bunkeris
Nuotrauka iš „Twitter“ profilio/Aliuminio folijos bunkeris

Tiesa, nors pats žinučių autorius tikina, kad jis yra Vilniuje, Lietuvoje, socialiniame tinkle nurodoma žinučių išsiuntimo vieta yra JAV, Kalifornijos valstijos. Tai nebūtinai reiškia, kad ekscentriškasis multimilijonierius meluoja – gali būti, kad jis naudojasi virtualaus privataus tinklo (VPN) paslaugomis.

Nuotrauka iš „Twitter“ profilio/Atvaizdas iš „Twitter“ profilio
Nuotrauka iš „Twitter“ profilio/Atvaizdas iš „Twitter“ profilio

Kad ir kaip būtų, šiandien situacija tokia, kad būdamas Vilniuje Johnas McAfee galėtų jaustis saugus ir be folijos bunkerio. „Policija duomenų apie tai, kad šis asmuo ieškomas, neturi“, – trečiadienį portalą 15min informavo Lietuvos policijos departamentas.

Kriptovaliutų ir neribotų pilietinių laisvių šalininkas neseniai skelbė, kad JAV mokesčių inspekcija (Internal Revenue Service, IRS) yra pateikusi jam kaltinimus dėl mokesčių nemokėjimo (pati IRS šių teiginių nepatvirtino). Taip pat liepos mėnesį jis buvo suimtas jachtoje ties Dominikos Respublikos krantais „dėl įtarimų laikant didelio kalibro ginklus bei šaudmenis“, bet po keturių dienų buvo paleistas.

Pagal tviterio žinučių srautą galima susidaryti įspūdį, kad J.McAfee į Lietuvą atkeliavo iš Londono, kur, jo paties žodžiais, jo tykojo JAV Teisingumo departamento ir CŽV agentai, tačiau budrūs draugai jį apsaugojo.

Gali būti, kad milijonierius mėto pėdas, naudodamasis virtualaus privataus tinklo (VPN) paslaugomis.

„Twitter“ tinkle J.McAfee pranešimu apie buvimą Lietuvoje kai kas iškart suabejojo vien dėl teisinės situacijos.

Vienas tviterio lankytojas iškart pareiškė: „Dabar mes neabejotinai sužinosime, ar Jungtinės Valstijos jį persekioja, nes bet kuri Europos Sąjungos valstybė įvykdytų jo ekstradiciją per sekundę, vos tik JAV paprašytų.“

Kitas „Twitter“ tinklo narys antrino: „Lietuva nori likti NATO ir ES. Lietuva neapsunkintų išdavimo reikalų. Johnas net nebūtų ištrūkęs iš Londono, jei visa tai būtų tikra.“

Garsiojo išradėjo žmona Janice McAfee tam iškart paprieštaravo, dėkodama Dievui už savaitgalius. Moters teigimu, jiedviem labai pasisekė, kad iš Dominykos Respublikos jie buvo išsiųsti būtent išeiginę dieną. Esą jokios valdiškos institucijos jokioje šalyje savaitgaliais nedirba, o pasilikus Londone iki pirmadienio „mes būtume turėję problemų“.

Nuotrauka iš J.McAfee „Twitter“ profilio/J.McAfee su žmona aliuminio folijos bunkeryje
Nuotrauka iš J.McAfee „Twitter“ profilio/J.McAfee su žmona aliuminio folijos bunkeryje

J.McAfee žmona atsakė ir dar vienam tviterio lankytojui, kuris aiškino tą patį: jei nori būti saugus, privalai išvykti iš Europos Sąjungos, kurios valstybės išduoda iš tiesų ieškomus bėglius, vos tik amerikiečiai paprašo.

„Pirmiausiai jie turi mus surasti. Tai nėra taip lengva, kaip gali atrodyti“, – replikavo žmona.

JAV paprašo – Lietuva išduoda

Praeities pavyzdžiai iš tiesų byloja, kad jeigu tam tikro asmens ekstradicijos paprašo Jungtinės Amerikos Valstijos, mūsų šalies institucijos ima suktis ir padaro šią paslaugą žaibiškai.

Lietuvos policija duomenų apie tai, kad J.McAfee yra ieškomas, neturi.

Pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Google“ apgaule įtariamą Evaldą Rimašauską JAV pareigūnai išsigabeno 2017 m. rugpjūtį, nors šis vyras dėl dingusių 100 mln. dolerių buvo sulaikytas tik tų pačių metų kovą. Mažiau nei per pusmetį apsisuko ir pirminis, ir apeliacinis procesas dėl E.Rimašausko išdavimo, visą tą laiką įtariamasis praleido suimtas ir neturėjo nė menkiausios galimybės pasislėpti ar vilkinti procedūras.

Lygiai taip pat sklandžiai Lietuva 2015 m. perdavė amerikiečiams Vilniaus oro uoste sulaikytą Belgijos pilietį Ibrahimą Ahmadouną, kuris, kaip buvo įtariama, turėjo praleisti privatų lėktuvą su tona kokaino, kai Antverpeno oro uoste dirbo skrydžių koordinatoriumi.

2013 m. gana spartaus išsiuntimo iš Vilniaus Lukiškių kalėjimo į Jungtines Amerikos Valstijas neišvengė ir ginklų kontrabanda įtartas Rusijos pilietis Dmitrijus Ustinovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min