Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 17d. 14:45

Lietuvos policijos pareigūnai jaučiasi pažeminti: Seimo nariai juos palygino su „Berkut“

Policija šeštadienį moteris sveikino su gėlių žiedais
Alytaus aps. VPK nuotr. / Policija šeštadienį moteris sveikino su gėlių žiedais

Praėjusią savaitę kilusią diskusiją dėl policijos pareigūnų nurodymo užgesinti Nepriklausomybės akto signatarų laužą profesinės sąjungos vadina eiline teisėsaugos pareigūnų žeminimo akcija, o policijos pareigūnų panaudotos jėgos prilyginimą Ukrainos specialiųjų pajėgų „Berkut“ smurtui – visišku absurdu.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl policijos veiksmų, kai jie neleido prie Seimo kūrenti laužo agitacijai už referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) tarybos narė Roma Katinienė ministro veiksmus vadina absurdiškais ir teigia, kad pareigūnai tik vykdė savo pareigą, tai yra prižiūrėjo viešąją tvarką.

„Protestuotojų turėtas leidimas buvo pasibaigęs, todėl policijos darbuotojai privalėjo imtis veiksmų. Pareigūnai buvo tikrai kantrūs – tris kartus įspėjo ir panaudojo tam tikras priemones praėjus valandai. Įstatymai, kaip žinia, galioja visiems, kad ir kokių kilnių tikslų būtų siekiama“, – aiškina R. Katinienė.

Tai panašu į spekuliavimą Ukrainos policija ir anaiptol neprimena teisėsaugos sistemos stiprinimo, kurio neva mes šiandien siekiame.

NPPSS primena, kad leidimas buvo išduotas tik iki 20.30 val., o pranešimas apie kūrenamą Nepriklausomybės aikštėje laužą buvo gautas 22.15 val.

Lietuvos teisėsaugos federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė pasakoja, kad teisėsaugos sistemos darbuotojų žeminimas jau tapo įprastu reiškiniu Lietuvoje. Anot jos, policijos pareigūnų funkcijų vykdymo prilyginimas Ukrainos „Berkut“ smurtavimui yra eilinis siekis sužlugdyti visą sistemą. „Tiems, kurie gali sau leisti taip kalbėti, turėtų būti mažų mažiausiai gėda. Gyvename teisinėje demokratinėje valstybėje, kur pareigūnas atlieka jam pavestas ir įstatymais reglamentuotas funkcijas. Bet kuris save gerbiantis pilietis nedrįstų to lyginti su itin prieštaringai vertinamais „Berkut“ kovotojų veiksmais“, – priduria L.Soščekienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Petras Gražulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Petras Gražulis

Antradienį grupė Seimo narių (Povilas Gylys, Rytas Kupčinskas, Naglis Puteikis ir Petras Gražulis) kviečia ministrą D.A.Barakauską pasiaiškinti. Politikams įdomu, kas policininkams davė nurodymus užgesinti „Lietuvos Laisvės ugnį“ Kovo 11-osios proga ir kuo šis deginimas skiriasi nuo Ukrainos palaikymo laužų. Ministras turės atsakyti, kuo skiriasi Lietuvos policijos panaudota jėga ir Ukrainos specialiųjų pajėgų naudotas smurtas.

Policijos pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos šią užvirusią diskusiją vadina farsu ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų menkinimu. Taip pat primena, kad nevertėtų pamiršti iš dugno neišsikapstančių visuomenės pasitikėjimo Seimu rodiklių (23 proc.), kai tuo tarpu policija pasitiki daugiau nei pusė šalies gyventojų (69 proc.).

„Tai panašu į spekuliavimą Ukrainos policija ir anaiptol neprimena teisėsaugos sistemos stiprinimo, kurio neva mes šiandien siekiame. O ministras, deklaruodamas, jog nori išvengti politikavimo, elgiasi visiškai priešingai. Patiems valdininkams tokių priemonių, kuriomis daromas spaudimas policijai, ėmimasis, žinoma, garbės irgi nedaro. Politikų kišimasis į pareigūnų darbą nepadeda policijos sistemai valytis ir ugdyti principingų policijos pareigūnų“, – apgailestauja R.Katinienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min