2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2016 08 03

Lietuvos politikams taip patiko Europos Parlamente, kad nebenori grįžti į Seimą

Jei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis iš tiesų nedalyvaus Seimo rinkimuose, tai bus jau antras europarlamentaras, kuris nenori atsisakyti mandato – Darbo partijos pirmininkui Valentinui Mazuroniui taip pat mieliau dirbti EP, o ne Seime.
Valentinas Mazuronis
Valentinas Mazuronis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Liepos pradžioje V.Tomaševskis buvo patvirtintas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos per Seimo rinkimus lyderiu, tačiau jo sąrašo viršuje greičiausiai nebus. Seimo narys Leonardas Talmontas BNS atskleidė, jog per šią savaitę vykusį partijos vadovų pasitarimą nutarta, kad V.Tomaševskis nedalyvaus rinkimuose į šalies parlamentą.

Parlamentarai yra priėmę įstatymo pataisą, kad į Seimą išrinktas europarlamentaras negali pasirinkti, kurį mandatą pasilikti. Jis privalės tapti Seimo nariu.

Į Seimo rinkimus Darbo partijos neves ir jos pirmininkas V.Mazuronis. Į Darbo partiją iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ perbėgęs V.Mazuronis nusprendė nepalikti puikiai apmokamos vietos EP, taip ateityje užsitikrindamas solidžią pensiją.

Vienintelis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis atsisakė savo europarlamentaro mandato, o jį pakeitė konservatorė Laima Liucija Andrikienė. Tačiau ir G.Landsbergis apie savo sprendimą pranešė tik šių metų gegužę – likus vos pusmečiui iki Seimo rinkimų.

M.Jastramskis: viską pasveria

Kaip teigia Tarptautinių santykių ir politikos mokslų (TSPMI) politologas Mažvydas Jastramskis, parlamentarų priimta įstatymo pataisa – ne vienintelis faktorius, dėl kurio europarlamentarai nenori atsisakyti mandatų ir kandidatuoti į Seimą.

„Tai svarbus dalykas, bet yra ir žmogiškų bei racionalių priežasčių. Tiek, kiek jie gauna pinigų EP ir kokios yra garantijos, – ne tas pats, kas yra Seimo kėdė. Be to, politikai pasveria, kiek yra šansų, kad jų partija labai gerai pasirodys rinkimuose ir sustiprins įtaką vidaus politikoje.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mažvydas Jastramskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mažvydas Jastramskis

Pavyzdžiui, V.Mazuronis, kuris atsisakė kandidatuoti Seimo rinkimuose, tikriausiai mato, kad Darbo partija tikrai neturi galimybių itin gerai pasirodyti Seimo rinkimuose ir būti ta partija, aplink kurią suksis valdančioji koalicija. Taigi rizikos yra nemažai ir jis tikriausiai viską paskaičiavo“, – LRT.lt komentavo M.Jastramskis.

Politologas pripažįsta, kad jį nustebino V.Tomaševskio sprendimas likti EP, mat be jo partijai rinkimuose gali ir nepasisekti.

„Vienas iš elementų, kodėl per pastaruosius keliolika metų sustiprėjo partija, yra ponas V.Tomaševskis. Mums apklausus rinkėjus paaiškėjo, kad jiems lyderis yra svarbus, ypač jų partijos rinkėjams“, – teigė M.Jastramskis.

Anot TSPMI politologo, partijos lyderiui neužtenka dirbti EP ir iš jo vadovauti partijai – tai esą įrodo ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso pavyzdys, nors šis ir negali kandidatuoti į Seimą.

„R.Paksas ir po apkaltos buvo tarp populiaresnių politikų, bet tai, kad jis nekandidatavo pirmoje sąrašo vietoje, reiškia, kad „tvarkiečiai“ niekada nebuvo tarp partijų, kurias galima traktuoti kaip tas, kurios tikrai galėtų laimėti Seimo rinkimus. Kai žmonės mato sąrašą, bet pirmoje vietoje nemato lyderio, kyla klausimas, kodėl? Gal jam nėra papildomo akstino eiti į rinkimus?“ – kalbėjo M.Jastramskis.

Lietuva EP turi 11 atstovų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min