Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 23d. 12:00

Lietuvos politinėje padangėje – nauja jėga (atnaujinta 14.56 val., nuotraukos, apklausa)

Steigiamojo partijos suvažiavimo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Partijos suvažiavimas

Buvusio šalies premjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga (KKSS) šeštadienį susijungė į naują centro dešiniųjų partiją su Seimo frakcijos „Viena Lietuva“ nariais. Naujosios Krikščionių partijos vadovu išrinktas G. Vagnorius.

„Ačiū už pasitikėjimą. Mes ateisime ir padarysime. Mes, galbūt, neišvengiame klaidų, bet visi sutinka, kad jeigu ką nors darome, tai padarome. Niekas mūsų negali apkaltinti neryžtingumu arba neišmanymu. Su frakcijos „Viena Lietuva“ pagalba, manau, padėsime Lietuvai. Tikiuosi, kad būsite su manimi kartu ir kai bus sunku“, – kalbėjo G. Vagnorius.

Partijos vicepirmininkais bendru sutarimu patvirtinti frakcijos „Viena Lietuva“ seniūnas Aleksandras Sacharukas, buvęs Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos pirmininkas prof. Vincentas Lamanauskas ir Karolis Rugys. Prezidiumo nariais išrinkti Seimo nariai, tarp kurių – Donata Meiželytė-Svilienė, Rokas Žilinskas, Ligitas Kernagis, taip pat – buvęs susisiekimo ministras Algis Žvaliauskas. Buvusi finansų ministrė Elvyra Punevičienė išrinkta viena iš partijos Etikos komisijos narių.

Vyriausybei – Neatidėliotinų veiksmų planas

Partijos steigiamajame suvažiavime akcentuotas Vyriausybei siūlomas Neatidėliotinų ekonominių pokyčių planas, kuriame be kitų veiksmų siūloma sudaryti antikrizinį štabą, veikiantį Vyriausybės strateginio komiteto teisėmis, sumažinti PVM mokesčių tarifą nuo liepos 1 d. iki 20 proc., o nuo kitų metų sausio – iki 19 proc. bei įvesti teisingą mokesčių sistemą, išsaugoti darbo vietas statybų sektoriuje – gaivinti nekilnojamojo turto rinką skatinant pardavimus, iš esmės peržiūrėti verslo kreditavimo, paskolų garantijų, draudimo įmokų ir palūkanų nuolaidų programų taisykles ir kt.

Iš viso šiame Neatidėliotinų veiksmų plane numatyta 14 punktų.

Lietuva – naujoji Skandinavijos šalis

Sveikindamas į naujos politinės jėgos steigiamąjį suvažiavimą atvykusius svečius, ekspremjeras G. Vagnorius teigė, kad naujoji politinė jėga bus stipri ir tvirta. Anot jo, naujosios partijos nariai rinksis sudėtingiausią kelią – konservatizmo idėjų propagavimą ir jų reabilitavimą Lietuvoje.

G. Vagnorius pažymėjo, kad teisinga politinė ekonomika ir teisingas šalies valdymas leistų Lietuvai per dešimt metų tapti naująja Skandinavijos šalimi.

Partijos patvirtintoje programoje pažymima, kad partija „skatins visuomenėje moderniojo konservatizmo nuostatas“, įsipareigoja „nuosekliai skatinti šalies ekonomikos aktyvumą ir darbo motyvaciją, privačią iniciatyvą ir verslumo suinteresuotumą, vidaus investicijas ir kapitalo pritraukimą iš šalies“, finansinėmis ir mokestinėmis priemonėmis skatins investicinio kapitalo pritraukimą iš kaimyninių rinkų, sieks „ilgalaikės prekių ir paslaugų eksporto rėmimo programos“, „rems darbo vietų steigimo programas, skatinant verslo kreditavimą ir kapitalo investicijas“, sieks „mažinti socialinių mokesčių naštą, plačiau taikant socialinius draudiminius santykius pensijų aprūpinime ir sveikatos saugoje“ ir kt.

Sulipdyta iš gabaliukų

Naująją politinę jėgą sudarys ne tik KKSS frakcijos „Viena Lietuva“ nariai, bet ir nuo Tautos prisikėlimo partijos (TTP), vadovaujamos Arūno Valinsko, atskilusių skyrių bei kai kurių buvusių Krikščionių demokratų partijos nariai. Prieš kurį laiką frakcijos „Viena Lietuva“ narys Laimontas Dinius žiniasklaidai pranešė, kad į partiją ketina ateiti ir dalis teisininko Kęstučio Čilinsko vadovaujamo visuomeninio judėjimo narių.

Frakcija „Viena Lietuva“ susiformavo praėjusių metų liepą, skilus Tautos prisikėlimo partijai. Ši frakcija, oficialiai nepriklausanti nei valdantiesiems, nei opozicijai, Seime turi 11 atstovų iš 141.

G. Vagnorius koalicinei konservatorių ir krikščionių demokratų Vyriausybei vadovavo 1996–1999 m., kai per Rusijos krizę buvo priverstas atsistatydinti.

Kaip jau buvo rašyta, 2000 m. G. Vagnorius buvo pašalintas iš Tėvynės Sąjungos ir įkūrė Nuosaikiųjų konservatorių sąjungą. Pastarajai susijungus su Jaunųjų krikščionių demokratų lyga ir pasivadinus Krikščionių konservatorių socialine sąjunga, G. Vagnorius išrinktas jos vadovu.

Šventiška ceremonija

Partijos steigiamasis suvažiavimas priminė nedidelį spektaklį: renginį vedė naujosios partijos prezidiumo nariu išrinktas muzikologas Viktoras Gerulaitis, prieš šventę ir jos metu į „Forum Palace“ atvažiavusius naujajai partijai prijaučiančius žmones džiugino styginių kvartetas, ant scenos pasirodė porą kūrinių atlikusi operos solistė Asmik Grigorian. Patvirtinus partijos pavadinimą, nuo lubų pabiro konfeti.

Kaip buvo rašyta spaudoje, manoma, kad naujajai partijai priklausys apie 2 tūkst. žmonių. Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 40 politinių partijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min