Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 05

Lietuvos premjerė su EK pirmininke aptarė aktualiausius tarptautinius klausimus

Sausio 4 d. vakare Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen. Pokalbyje buvo aptarti svarbiausi metų pradžios klausimai: vakcinacija ir pastangos pažaboti pandemiją, padėtis ES ir Baltarusijos pasienyje, Kinijos prekybos apribojimai Lietuvai, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.
Ingrida Šimonytė ir Ursula von der Leyen
Ingrida Šimonytė ir Ursula von der Leyen / Vyriausybės nuotr.

EK Pirmininkė teigiamai įvertino Lietuvos pastangas dalijantis vakcinomis su šalimis, kuriose jų dar trūksta, taip pat aptarė stiprinamosios vakcinos dozės svarbą kovojant su pandemija.

„Su Europos Komisijos Pirmininke aptarėme, kaip Europos Sąjunga gali paspartinti vakcinaciją už ES ribų, – nebūsime saugūs tol, kol nebus saugios ES kaimynės bei kitos šalys, kurių Vyriausybės neturėjo galimybių įsigyti pakankamai vakcinų“, – sakė I.Šimonytė.

Aptarti Lietuvos veiksmai reaguojant į A.Lukašenkos režimo hibridinę ataką. Premjerė padėkojo EK ir kitoms ES institucijoms už bendrą darbą sprendžiant nelegalių migrantų problemas, organizuojant jų grąžinimą ir bendras pastangas stiprinti bei geriau kontroliuoti ES išorinę sieną.

Ursulos von del Leyen ir Ingridos Šimonytės pokalbio metu buvo aptartas ir galimas tarptautinis atsakas į Kinijos taikomus prekybinius apribojimus Lietuvai.

Sutarta, kad EK ir Lietuvos pareigūnai toliau derins veiksmus spręsdami aptartus klausimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius