Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 5d. 13:57 , atnaujinta: 2014 kovo 5d. 14:51

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną: „Liguistų fantazijų nekomentuoju“

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė Aviacijos bazėje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį apsilankiusi Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur šiuo metu NATO misiją atlieka JAV kariai, pareiškė, kad Lietuva saugumo ir pagalbos iš nieko neturi prašyti, nes yra NATO narė.

Prezidentė apžiūrėjo visą Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės turimą įrangą. Šalies vadovei pademonstruoti radarai, priešlėktuviniai pabūklai. Kareiviai veidus buvo išsitepę specialiu tepalu.

Po ginkluotės apžiūros į dangų pakilo du JAV naikintuvai. Tai užtruko keletą minučių. Netrukus po to prezidentė atsakė į keletą žurnalistų klausimų.

Savo vizito į Karinių oro pajėgų bazę priežastimi prezidentė įvardijo ne tik įvykius Kryme. Jos žiniomis, Rusija Baltijos regione pastaraisiais mėnesiais vykdė įvairias provokacijas. Tarp jų – nepaskelbtos pratybos bei žvalgyba.

Dalia Grybauskaitė apie V.Putino kaltinimus: „Mus labai gerai vertina... Liguistų fantazijų negaliu komentuoti.“

D.Grybauskaitė patikino, kad Rusijos agresijos atveju Lietuva iš nieko jokios pagalbos neturi prašyti: „Lietuva nieko neprašo. Lietuva yra NATO narė. NATO darys tai, kas priklauso pagal situaciją.“

Šalies vadovė teigė, kad kalbėti apie sprendimus ir sankcijas, susijusias su Rusijos veiksmais Kryme, dar ankstoka. Šie klausimai netrukus bus sprendžiami Briuselyje.

Šalies vadovė pajuokavo, išgirdusi klausimą apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino kaltinimus, jog Lietuva Maidanui rengė smogikus: „Mus labai gerai vertina... Liguistų fantazijų negaliu komentuoti.“

D.Grybauskaitė neatmetė galimybės, kad šalies kariuomenei gali būti skirta daugiau dėmesio ir lėšų, tačiau patikino, kad nereikalingų investicijų į karinę sritį nebus.

Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius po prezidentės viešnagės Oro pajėgų bazėje teigė: „Parodėme prezidentei, kad mes šį tą galime.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min