Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 24d. 22:27

Lietuvos prezidentė ragina imtis bendrų veiksmų Baltijos valstybių saugumui užtikrinti

Dalia Grybauskaitė
President.lt / Dalia Grybauskaitė

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina imtis bendrų veiksmų Baltijos valstybių saugumui užtikrinti.

„Visos trys Baltijos šalys turi veikti kartu ir vieningai paprašyti Aljanso partnerių, kad NATO planai Baltijos šalims apginti būtų kuo greičiau parengti atsižvelgiant į naujas grėsmes“, – Rygoje konferencijoje „Transatlantinė darbotvarkė 2010 – Baltijos vizija“, skirtoje saugumo klausimams, sakė D.Grybauskaitė.

Kaip praneša Prezidentūros spaudos tarnyba, prezidentė D.Grybauskaitė pabrėžė, jog nuolat kintančiame pasaulyje keičiasi ir grėsmės, su kuriomis tenka susidurti. Tai ir terorizmas, ir kibernetinės bei informacinės atakos, energetinis saugumas.

„Lietuva, Latvija ir Estija yra visateisės Aljanso narės, ir pačios yra aktyvios saugumo teikėjos, dalyvaudamos operacijose Afganistane ir kitur. Todėl nusipelnome saugumo garantijų bei konkrečių apginamumo planų ir savo atžvilgiu“, – sakė Lietuvos vadovė.

Pasak D.Grybauskaitės, visų trijų Baltijos šalių prezidentai sutaria, jog būtina imtis bendrų pastangų regiono saugumui užtikrinti.

Kalbėdama apie Euroatlantinių santykių raidą, valstybės vadovė akcentavo, jog ne tik Baltijos regiono, bet ir visos Europos saugumas labai priklausys nuo ES ir JAV santykių. Todėl Lietuva pasirengusi aktyviai dalyvauti juos formuojant.

Anksčiau dieną įvykusiame trišaliame Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovų susitikime taip pat buvo aptarti Baltijos šalių energetikos rinkos kūrimo klausimai ir pasirengimas kitą savaitę įvyksiančiam Europos vadovų tarybos posėdžiui Briuselyje. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min