Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichologai: uždraudus socialinę reklamą apie LGBT poveikis nepilnamečiams yra neigiamesnis

N-18
LGBT bendruomenės protesto akcija Stambule
AFP/„Scanpix“ nuotr. / LGBT
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos psichologų sąjunga (LPS) išplatino viešai savo poziciją dėl Žurnalistų etikos inspektorės ir ekspertų darbo grupės išvadų apie Lietuvos gėjų lygos socialinės reklamos vaizdo klipą. Psichologai nesutinka su išvadomis, kad vaizdo medžiagoje „diegiama idėja, kad šeimą gali (su)kurti ir tos pačios lyties asmenys“ bei „išreiškiamas raginimas keisti požiūrį į vienalytę šeimą“.


Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė šių metų rugsėjo 15-ąją  patvirtino ekspertų grupės išvadą, kurioje nurodoma, kad vaizdo klipas apie LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualūs ir transseksualūs asmenys) „turi neigiamą poveikį nepilnamečių (asmenų iki 18 m.) emocinei, dvasinei, psichinei raidai bei sveikatai, pamatinių vertybių gyvenime tinkamam formavimuisi“.

Ekspertų išvadose pažymima, jog vaizdo klipe „diegiama idėja, kad šeimą gali (su)kurti ir tos pačios lyties asmenys“ bei „išreiškiamas raginimas keisti požiūrį į vienalytę šeimą“.

 

Nepritaria inspektorei

Lietuvos psichologų sąjungos (LPS) specialistų nuomone, šiame vaizdo klipe nėra tokio turinio, kuris mokslo žiniomis būtų įrodytas kaip darantis neigiamą poveikį nepilnamečių emocinei, dvasinei, psichinei raidai bei sveikatai.

LPS nuomone, žalą gali daryti ne minėtas vaizdo klipas, o draudimas viešoje erdvėje kalbėti apie LGTB žmonių patiriamus sunkumus dėl stigmos ir diskriminacijos mūsų visuomenėje, skatinti jų supratimą bei priėmimą.


LPS atkreipia dėmesį, kad homoseksualumas nėra laikomas psichikos sutrikimu ir vadovaujasi nuostata, jog žmonių diskriminacija dėl lytinės orientacijos visuomenėje yra nepriimtina.

VIDEO: Vaizdo klipas apie seksualines mažumas

Didina netoleranciją

Pripažindama visuomenės švietimo homoseksualumo klausimais būtinybę, LPS atkreipia dėmesį ir į tai, kad nepakantumo kitokios lytinės orientacijos asmenims didinimas neprisideda prie atskirties mažinimo ir tolerancijos visuomenėje ugdymo.

Tyrimai rodo, kad priešiškos nuostatos homoseksualių asmenų atžvilgiu daro žalojantį poveikį paaugliams ir yra vienas iš Lietuvos paauglių savižudybės rizikos veiksnių. 2009 m. 15-17 metų Lietuvos mokinių savižalos rizikos veiksnių tyrimas atskleidė, kad išgyvenamą nerimą dėl savo seksualinės orientacijos paminėjo 3,4 proc. apklaustų merginų ir 2,9 proc. vaikinų. Tarp save žalojusių merginų šią priežastį nurodė 11,9 proc. merginų ir 30 proc. vaikinų. Lytinė orientacija išliko reikšmingu vaikinų savižudybės rizikos veiksniu.
Lietuvos psichologų sąjunga pabrėžia, kad demokratinėje visuomenėje bet kokia diskriminacija, taip pat ir diskriminacija dėl lytinės orientacijos yra nepriimtina ir nepateisinama.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min