Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija aiškinasi, ar Lietuvoje rodytose Rusijos televizijų laidose nebuvo draudžiamos informacijos

Televizorius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Televizorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija specialiame posėdyje vertino šiomis dienomis Rusijos televizijos kanaluose, kurie retransliuojami Lietuvos kabelinių televizijų tinkluose, rodytas informacines ir analitines programas.

Komisijos nuomone, dalyje šių kanalų buvo sistemingai ir nuosekliai pateisinama Rusijos kariuomenės invazija į suverenios valstybės – Ukrainos teritoriją.

Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnyje įtvirtintas vienareikšmiškas draudimas skleisti informaciją, kuria kurstomas karas, smurtas ar neapykanta, tyčiojamasi, niekinama, kurstoma diskriminacija, raginama susidoroti su žmonių grupe. Taip pat draudžiama platinti dezinformaciją.

Kruopščiai įvertinusi minėtų laidų turinį, komisija vienbalsiai nusprendė kreiptis į Žurnalistų etikos inspektorių įvertinti ar kabelinėse televizijose rodytose Rusijos televizijų laidose nebuvo draudžiamos platinti informacijos. Apie šį sprendimą komisija nedelsiant informuos ir Lietuvos kabelinių televizijų asociaciją.

Komisija primygtinai ragina visus Lietuvoje veikiančius viešosios informacijos platintotojus, o ypač retransliuojančius kitų šalių programas, atidžiai vertinti programų turinį, kuriuo gali būti platinama dezinformacija ir kurstomas karas. Už tokios informacijos platinimą yra numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.

Komisija taip pat atkreipia užsienio programų retransliuotojų dėmesį, jog pagal Visuomenės informavimo įstatymą jie privalo užtikrinti, kad viešoji informacija visuomenės informavimo priemonėse būtų pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai. Vartotojams privalo būti užtikrinta patikimų ir nešališkų informacijos šaltinių įvairovė, taip pat ir rusų kalba.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija atidžiai stebi ir vertina Lietuvos Respublikos teritorijoje transliuojamas ir retransliuojamas programas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min