Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 29d. 11:27

Lietuvos – Rusijos santykių 20-metis: Audronius Ažubalis pataria Rusijai nebedangstyti golovatovų

Rusijos kariai Raudonojoje aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai Raudonojoje aikštėje

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sako, kad Lietuvos ir Rusijos santykiai gali būti sėkmingi tik tuomet, jei abi šalys laikysis prieš 20 metų pasirašytos dvišalės sutarties su Rusija. Svarbiausia Rusijai dabar, anot ministro, būtų liautis dangstyti golovatovus.

Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, minint sutarties su Rusija pasirašymo dvidešimtmetis Lietuvos užsienio reikalų ministras sakė, kad šios sutarties įgyvendinimas yra svarbiausias gerų santykių su Rusija pagrindas.

„Stebuklingų ir dar neatrastų dvišalės partnerystės formulės paieškas siūlyčiau palikti alchemikams ir utopistams. Mano įsitikinimu, vienintelis tinkamas ir realus visraktis į L:ietuvos-Rusijos santykių sėkmę jau yra gerai žinomas, suprojektuotas ir nukaldintas prieš dvidešimt metų“, – konferencijoje sakė A.Ažubalis.

Pasak jo, jei Rusija principingai laikytųsi šios svarbios sutarties, dabar nereikėtų klausti, ką dar padaryti, kad santykiai su Rusija būtų geresni. Tačiau, A.Ažubalio teigimu, „šiandien sakyti, kad glaudaus Lietuvos ir Rusijos demokratijų bendradarbiavimo pranašystė išsipildė būtų neteisinga ir per daug drąsu“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras svarbiausia formule, vystant dvišalius santykius įvardijo Rusijos, kaip Sovietų sąjungos teisių tesėjos, sugebėjimą prisiimti ne tik paveldėtas teises ir privilegijas, bet ir pareigas.

„Iš jų bene svarbiausia sovietinių karių nusikaltimus ir teisinis įvertinimas ir nusikaltimus vykdžiųsių asmenų patraukimas baudžiamojon atsakomybėn. Šiandienos Rusija ir jos lyderiai neturėtų savo autoritetu ir pareiškimais dangstyti golovatovų ir lugovojų. Tik tokiu būdu Rusija gali pradėti kurti tikrą pasitikėjimą su kaimynėmis“, – kalbėjo ministras.

Seimo vicepirmininkas Česlovas Stankevičius konferencijoje teigė, kad demokratinė Rusija yra Lietuvos nacionalinio saugumo garantas.

„Manau, kad abiejų valstybių dabartinius santykius galima vertinti kaip pakankamai normalius, tačiau dabartinės Rusijos valdžios mėginimai neigti prieš pusę amžiaus padarytus nusikaltimus negali nekelti susirūpinimo Rusijos kaimynėms“, – kalbėjo Č. Stankevičius.

Penktadienį Lietuvoje minimas Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių sutarties 20-metis. Sutartis tarp Lietuvos Respublikos ir Rusijos Tarybų Federacinės Socialistinės Respublikos „Dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų“ buvo pasirašyta 1991 m. liepos 29 d. Tai buvo išskirtinės svarbos dokumentas, padėjęs pamatus Lietuvos ir Rusijos santykių normalizavimuisi bei tolimesniam atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimui. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min