Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos savanorių pajėgų žvalgai Latvijoje varžysis su užsienio šalių žvalgais

Lietuvos kariuomenės kariai dalyvaus žvalgų varžybose
Tomo Pakalniškio nuotr. / Lietuvos kariuomenės kariai dalyvaus žvalgų varžybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 23–25 dienomis Lietuvos kariuomenės kariai savanoriai dalyvaus Latvijoje vyksiančiose 21-osiose tarptautinėse žvalgybos patrulio varžybose „Zemessardzes patrula 2013“, kurias organizuoja Latvijos savanorių pajėgos. Lietuvos kariuomenei varžybose atstovaus keturios žvalgų komandos iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios ir Prisikėlimo rinktinės 6-osios rinktinių žvalgai. Iš viso dalyvaus apie 20 Lietuvos karių.

Kiekvienais metais vykstančiose varžybose varžosi apie keturiasdešimt komandų iš trijų Baltijos šalių, taip pat Danijos, Kanados ir kitų valstybių. Praėjusiais metais Lietuvos komanda užėmė pirmąją ir trečiąją vietas mišrių komandų įskaitoje ir antrąją vietą vyrų komandų įskaitoje. 

Varžybų metu komandos turės įveikti įvairias skirtingas užduotis, kurios reikalauja karių fizinio, psichologinio pasirengimo ir karinių žinių. Užduotys tradiciškai išdėstomos apie 30 km ilgio trasoje, kurioje komandos parodo orientavimosi įgūdžius, kontroliniuose punktuose varžybų dalyviai turi atpažinti karinę techniką, ginklus, minas, suteikti pirmąją medicininę pagalbą sužeistajam, surinkti ginklus ir pan. Kontroliniuose punktuose išbandomas karių pastabumas atliekant vieną ar kitą užduotį. Varžybų pabaigoje komandos turės įveikti kliūčių ruožą.

Varžybos „Zemessardzes patrula“ kasmet organizuojamos vis kitame Latvijos regione. Šiais metais varžybos vyks Maduonos savivaldybėje, Madonos mieste ir jo apylinkėse.  

Žvalgų varžybose dalyvaujantys kariai savanoriai ne tik stiprina tarpusavio santykius su kitų šalių savanorių pajėgomis, bet ir įgyja žinių ir patirties, naudingos karių kasdieninei tarnybai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min