Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 01 04, 14:31

Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai apmokys ukrainiečius

Lietuvos kariuomenei plečiant dalyvavimą Jungtinių Valstijų vadovaujamoje daugianacionalinėje mokymo programoje Ukrainoje, 2015 metų pabaigoje prie šios misijos prisijungė daugiau nei dešimt Specialiųjų operacijų pajėgų karių.
Klaipėdoje prisiekė pirmieji savanoriai
Kariai / Alfredo Pliadžio nuotr.

Kartu su sąjungininkais jie padės rengti Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgų karius ir dalysis su jais tarptautinėse operacijose įgyta patirtimi, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Dar keli Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų karininkai konsultuoja Ukrainos generalinio štabo atstovus ir Ukrainos specialiųjų operacijų padalinių vadovybę.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad bendradarbiavimas karinio mokymo srityje yra vienas iš Lietuvos prioritetų remiant Ukrainos kariuomenės modernizavimą bei šalies saugumo ir gynybos sektoriaus reformas. Pasak jo, šiuo bendradarbiavimu siekiama padėti Ukrainai pertvarkyti jos kariuomenę pagal NATO standartus, didinti jos sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis ir kurti šiuolaikines ir efektyvias ginkluotąsias pajėgas, gebančias užtikrinti patikimą atgrasymą ir gynybą. 

„Dabartinėje saugumo situacijoje ir hibridinių grėsmių akivaizdoje Specialiųjų operacijų pajėgos įgyja ypatingą reikšmę, todėl bendradarbiaudami su Ukraina saugumo ir gynybos srityje daugiau dėmesio skirsime daugiašalėms iniciatyvoms padėti rengti Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgas", – sakė J.Olekas.

„Esu įsitikinęs, kad Lietuvos specialiųjų pajėgų patirtis kuriant pajėgas ir dalyvaujant tarptautinėse operacijose bus aktuali ir pravers transformuojant Ukrainos kariuomenę. Kita vertus, bendradarbiavimas šioje srityje taip pat naudingas Lietuvai, nes Ukrainos kariuomenė turi tiesioginės hibridinio karo patirties, iš kurios galėtume mokytis ir jos pamokas įgyvendinti Lietuvos kariuomenėje,“ – teigė ministras.

Dalyvaudama Jungtinių Valstijų vadovaujamoje daugianacionalinėje Ukrainos karių rengimo programoje, Lietuva taip pat skiria Sausumos pajėgų instruktorius, kurie padeda rengti Ukrainos nacionalinės gvardijos ir reguliariosios kariuomenės padalinius. Šiuo metu šešiolika Lietuvos karinių instruktorių kartu su sąjungininkais iš JAV, Jungtinės Karalystės ir Kanados organizuoja Ukrainos mechanizuotųjų pėstininkų kovinį rengimą, štabo personalo mokymus, kovinio šaudymo mokymus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min