Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos tamplieriai teigia niekuomet nematę Anderso Behringo Breiviko, manifeste pareiškusio, kad bendravo su šios organizacijos atstovais Baltijos šalyse

Andersas Behringas Breivikas internete skelbė savo „manifestą“
„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas internete skelbė savo „manifestą“
Šaltinis: 15min
0
A A

Norvegijoje skerdynes surengusio Anderso Behringo Breiviko parašytame 1,5 tūkst. puslapių manifeste „2083-ieji: Europos nepriklausomybės deklaracija“ gausu užuominų apie Tamplierių ordiną. Žudikas jame netgi užsimena bendravęs su įvairių šalių tamplieriais – taip pat ir iš Baltijos valstybių. Tamplierių ordino didžiojo priorato Lietuvoje atstovai teigia iki kruvinų įvykių nieko apie A.B.Breiviką negirdėję.

Vardo ir pavardės 15min.lt pasakyti nenorėjęs Tamplierių ordino didžiojo priorato Lietuvoje atstovas sakė, jog Lietuvos tamplieriai nepalaiko ryšių su norvegais iš šios organizacijos.

„Su norvegais neteko bendrauti. Žinau tik tiek, kad prieš 40 metų tamplierių padalinys Norvegijoje skilo į dvi dalis, tai įvyko amerikiečių iniciatyva. Vienas iš tų padalinių labiau karinis, turi prioratą prie NATO, – kalbėjo pašnekovas. – Tamplierių ordinas – viduramžiais veikusi krikščioniška karinė organizacija, o mes, lietuviai, veikiame tik maždaug metus ir esame labiau susiję su religija, labiau vienuoliai nei kariai.“

Jis teigė esantis nustebintas žudiko manifeste išsakytų teiginių, kad bendravo su tamplieriais vienoje iš Baltijos šalių. Pašnekovas svarstė, kad A.B.Breivikas Lietuvoje galėjo bendrauti ne su ordino didžiojo priorato Lietuvoje žmonėmis, o su tamplieriais save vadinančių bendraminčių klubų atstovais. „Tokiems klubams priklausantys žmonės domisi istorija, mojuoja kalavijais, dalyvauja įvairiose šventėse. Vienas toks klubas yra Klaipėdoje, kitas – Vilniuje. Su jais nieko bendro mes neturime. Su mumis A.B.Breivikas tikrai nėra bendravęs, nieko bendro su juo neturime“, – tvirtino jis.

15min.lt bandė susisiekti su „Šiaurinės šventyklos ordino“ klubo atstovais. Jo interneto svetainėje nurodoma, kad klubo gyvavimo tikslas – legendomis apipinto Tamplierių ordino rekonstrukcija.

Klubo atstovas Jurijus Jakubovskij, paprašytas prisiminti, ar buvo kokių nors kontaktų su A.B.Breiviku, teigė negalintis kalbėti, ir paprašė paskambinti po pusantros valandos, tačiau vėliau telefonu nebeatsiliepė.

Tamplieriai – viduramžiais veikusi krikščioniškoji karinė organizacija, egzistavusi apie du šimtmečius ir išformuota 1312 metais.

XIII a. antroje pusėje tamplierių skaičius pasiekė 30 tūkst. riterių, o jų turtas buvo vertinamas 54 milijonais frankų. Ordinas tapo savarankiška valstybe su savo kariuomene, teismais, policija, finansais. Jis susidėjo iš provincijų, kurioms vadovavo komtūrai. Ordino broliai skirstėsi į riterius, kaplanus ir tarnaujančiuosius brolius. Tamplieriais galėjo tapti tik nevedę vyrai, kilę iš kilmingų šeimų ir nepriklausantys kitiems ordinams. Tamplierių ordino įtaka ir turtai kėlė pavydą ir nepasitikėjimą kitiems ordinams ir net karaliams.

Tamplieriai vilkėjo baltas tunikas, ant kurių buvo pavaizduotas raudonas kryžius. Toks pat kryžius nupieštas ant A.B.Breiviko manifesto viršelio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min