Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas atrėmė Ligito Kernagio mestus kaltinimus

Ligitas Kernagis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ligitas Kernagis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodžius Ligito Kernagio metamiems nepagrįstiems klausimams, reaguojant į juos norime pareikšti savo poziciją.

Pirmiausiai, pabrėžiame, kad LTOK yra pasirengęs atsakyti į visus Ligito Kernagio bei kitų asmenų klausimus pasibaigus Londono Olimpinėms žaidynėms.

Tuo tarpu primename, kad Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) yra olimpines loterijas organizuojančios įmonės "Olifėja" steigėjas. Kaip ir numatyta Loterijų įstatyme, 8 procentai nuo didžiųjų loterijų organizatorių
išplatintų bilietų apyvartos yra skiriami paramai.

"Olifėjos" atveju visa ši parama yra skiriama finansuoti Lietuvos sportininkų pasirengimui olimpinėms
žaidynėms (įskaitant lėšas treneriams, medikams) bei jų dalyvavimui olimpinėse žaidynėse. 

Ši parama sudaro didžiąją dalį visų olimpinio sporto finansavimui skiriamų lėšų. "Olifėja", skirtingai nei teigiama straipsnyje, nėra atleidžiami nuo pelno mokesčio, siekiančio 15 proc.

Teiginiai, jog sportui finansuoti skiriami tik 2 iš LTOK Loterijų įstatymų numatyta tvarka gaunamų 8 mln. litų yra tikrovės neatitinkant informacija.

Visa ši suma yra skiriama sporto reikmėms. Primename, kad LTOK  biudžetą bei jo vykdymą  sporto šakų federacijų atstovai tvirtina kasmetinėje organizacijos generalinėje Asamblėjoje.

Už lėšų tvarkymą atsako Asamblėjoje išrinktas Vykdomasis komitetas, posėdžiaujantis kas mėnesį. Be to, LTOK
veikia ir Revizijos komisija, kurios nariai taip pat renkami Asamblėjoje.

Į straipsnyje minimus Lietuvos krepšinio federacijos ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos klausimus LTOK Prezidentas jiems atsakė dar Vykdomojo komiteto posėdžio, vykusio vasario mėnesį metu.

Teiginiai apie tai, kad neva perkami balsai organizacijos Asamblėjoje, atliekamos neskaidrios rekonstrukcijos, manipuliuojama nekilnojamu turtu yra niekuo nepagrįsti pramanai.

Nors Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nėra valstybinė institucija, negauna nė lito mokesčių mokėtojų pinigų,
organizacija finansų apskaitą tvarko itin griežtai ir atsakingai.

Organizacija visą gaunamą paramą, įskaitant ir įstatymo numatyta tvarka gaunamą paramą iš "Olifėjos", apskaito galiojančių LR teisės aktų nustatyta tvarka ir reguliariai atsiskaito Valstybinei mokesčių inspekcijai už gautą
paramą ir jos panaudojimą.

Be to, organizacijos veikla yra nuolat audituojama. Paskutinį auditą 2012 m. birželio mėnesį atliko Tarptautinio
olimpinio komiteto bei Europos olimpinio komiteto atstovai.

Jie konstatavo, kad "LTOK vykdo savo pareigas, yra gerai organizuota bei užsibrėžto tikslo siekianti įstaiga, kuri nepaprastai kompetentingai skleidžia olimpines vertybes, o LTOK finansai valdomi profesionaliai, vadovaujantis bendrai priimta tarptautine gerąją valdymo patirtimi.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min