Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos teritoriniuose vandenyse – JAV karinis laivas

Lietuvos teritoriniuose vandenyse – JAV karinis laivas
KAM nuotr. / Lietuvos teritoriniuose vandenyse – JAV karinis laivas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 10-17 dienomis Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje lankosi JAV karinis aprūpinimo laivas 2ND LT JOHN P. BOBO, teigiama Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

Šis laivas talpina karinės ekipuotės ir technikos, kurios užtenka 30 dienų palaikyti logistinį karinio junginio aprūpinimą. Šio tipo laivo paskirtis – pristatyti logistinį aprūpinimą JAV jūrų pėstininkų pajėgoms iš jūros pusės. Laivas turi įvairias pakrovimo ir iškrovimo galimybes, gali iškelti reikalingą įrangą ir techniką į krantą, užtikrinti aprūpinimą ir palaikymą neužeidamas į uostą. Laivas yra pakrautas įvairia jūrų pėstininkų pajėgoms reikalinga įranga ir kitais resursais: karine technika, amunicija, maisto produktais, ligoninių įranga, naftos produktais ir atsarginėmis dalimi, kt. įranga.

JAV karinis aprūpinimo laivas 2ND LT JOHN P. BOBO yra priskirtas JAV karinio jūrų laivyno 6-tos flotilės 1-ajai karinio aprūpinimo eskadrai, kurioje sudėtyje yra ir dar du tokio tipo laivai, veikiantys rytinėje Atlanto vandenyno pusėje, Viduržemio jūros regione ir Europos vandenyse.

Šis laivas yra nuolatinėje parengtyje, gali išplaukti iš uosto ir vykti į bet kurią pasaulio vietą, pristatydamas kovinę ir palaikymo įrangą, kuri reikalinga JAV karinėms pajėgoms, vykdančioms savo misijas. Eskadrai priklausantys laivai yra dalyvavę operacijose „Desert storm“ ir „Iraqi Freedom“ Persų įlankos regione.

Šio tipo karinio aprūpinimo laivai strategiškai paskirstomi viso pasaulio vandenyse, jie užtikrina greitą logistinį palaikymą karinio konflikto, humanitarinės katastrofos metu ar kitais atvejais.
JAV karinis jūrų laivyne – 32 tokio ar panašaus tipo karinio aprūpinimo laivai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min