Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 9d. 12:08

Lietuvos URM: Rusija eilinį kartą nepraleido progos mokyti Lietuvą „teisingos istorijos“

Raudonoji aikštė
„Scanpix“ nuotr. / Raudonoji aikštė

Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), komentuodama Lietuvos teismo sprendimą dėl civilių trėmimo nuteisto buvusio sovietų saugumo pareigūno, nepraleido progos pamokyti „teisingos istorijos“, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

„Rusijos užsienio reikalų ministerija eilinį kartą nepraleido progos pamokyti mus „teisingos istorijos“, kurios visi mes buvome mokomi penkiasdešimt okupacijos metų. Šį kartą bandoma kvestionuoti ir suverenios valstybės teismo sprendimus“, – teigiama penktadienį Lietuvos URM išplatintame komentare.

Čia pat pažymima, kad „Rusijos viešai skelbiami kaltinimai, rezistentus vadinant kolaborantais, ne tik dar kartą parodo Rusijos atstovų iki šiol taikomus dvigubus standartus ir nenorą pripažinti istorines tiesas, bet ir kvestionuoja pačios Rusijos pasirašytose sutartyse įtvirtintas formuluotes“.

Rusijos URM ketvirtadienį supeikė Lietuvą dėl trečiadienį Kaune priimto teismo sprendimo, kuriuo kaltu dėl civilių gyventojų trėmimo pokariu buvo pripažintas ir laisvės apribojimu nuteistas Rusijos pilietis Michailas Tabakajevas.

Kauno apygardos teismas trečiadienį dėl civilinių asmenų trėmimo kaltu pripažino Vilniuje gyvenantį 86 metų M.Tabakajevą.

Bylos duomenimis, M.Tabakajevas, pokaryje būdamas sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros – Lietuvos SSR Valstybės saugumo ministerijos (MGB) Šakių apskrities skyriaus Gelgaudiškio valsčiaus skyriaus operatyviniu, vėliau vyresniuoju operatyviniu įgaliotiniu, dalyvavo tremiant aštuonias šeimas. Tarp tremiamų į Sibirą buvo dvejų ir penkerių metų amžiaus vaikai. Jiems pavyko išlikti gyviems.

86 metų buvusiam sovietų saugumo pareigūnui teismas skyrė laisvės apribojimą dvejiems metams, įpareigojant jį nuo 23 val. iki 5 val. būti namuose Vilniuje, išskyrus atvejus, susijusius su liga, ir be bausmę vykdančios institucijos žinios dvejus metus nekeisti gyvenamosios vietos.

Rusijos diplomatinės žinybos oficialus atstovas Aleksandras Lukaševičius ketvirtadienį atsakydamas į žiniasklaidos klausimą šį sprendimą pavadino gėdingu.

„Akivaizdu, kad paminėtas verdiktas yra išskirtinai politiškai motyvuotas ir remiasi ne istorinėmis-teisinėmis realijomis, o su oficialiojo Vilniaus brukama “sovietinės okupacijos„ koncepcija“, – teigė A.Lukaševičius.

Pasak jo, Rusija M.Tabakajevui ir kitiems „dėl politinių motyvų persekiojamiems buvusios TSRS teisėsaugos organų veteranams“ ir toliau teiks moralinę bei materialinę pagalbą.

„Sąskaitų suvedinėjimas su praeitimi gėdingo teismo prieš seną ir sunkiai sergantį žmogų būdu atrodo ypatingai šventvagiškai tame fone, kad, kaip ne kartą pažymėjo Simono Wiesenthalio centras, nė vienas lietuvių kolaborantas taip negavo pelnytos bausmės už holokausto metu padarytus nusikaltimus“, – teigė A.Lukaševičius.

Kauno teismo nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo jo paskelbimo, o nuteistajam M.Tabakajevui nuo išversto į rusų kalbą nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min