Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 18d. 14:17

Lietuvos URM tikisi dvišalio susitarimo dėl Lenkijos paramos lenkų kilmės moksleiviams Lietuvoje

Knygynas
T.Gorbačo/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Knygynas

Lenkijai pradėjus dalyti finansinę paramą į lenkiškas mokyklas vaikus leidžiantiems Lietuvos piliečiams, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškė, kad tam reikalingas dvišalis susitarimas.

Antradienį išplatintame pranešime spaudai URM pranešė laukianti, kad kitą mėnesį vyksiančiame dvišaliame švietimo ekspertų susitikime „Lenkijos atstovai pateiks pasiūlymus dėl dvišalio susitarimo, reguliuojančio Lenkijos finansinės paramos teikimą lenkiškų mokyklų Lietuvoje mokinių tėvams“.

„Tarptautinė praktika reikalauja, kad tokiais atvejais būtų sudaromi dvišaliai susitarimai tarp šalių, reguliuojantys tokios paramos teikimą“, – sakoma Lietuvos URM pranešime spaudai.

„Kitos valstybės tiesioginė finansinė parama Lietuvos piliečiams taip pat privalo būti vykdoma pagal Lietuvos įstatymus“, – teigia ministerija.

Pranešime atkreipiamas dėmesys ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos poziciją, kad Lenkijos ambasadai ėmus mokėti 1000 zlotų dydžio išmokas, Lietuvos gyventojai, gavę tokią paramą, gali prarasti socialines pašalpas ar socialinę paramą, jei gauti pinigai viršytų nustatytą pajamų minimumą vienam šeimos nariui.

„Taip pat svarbu, kad teikiant finansinę paramą būtina laikytis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatų, kurios numato, kad asmens duomenys gali būti perduoti kitiems leidimą turintiems duomenų valdytojams tik gavus jų subjekto raštišką sutikimą, o jeigu duomenų subjektas neveiksnus – su jo tėvų (įtėvių) arba globėjų sutikimu“, – sako Lietuvos URM.

Lenkijos ambasada šį mėnesį pranešė pradėjusi mokėti 230 eurų (794 litų) išmokas tėvams, kurie leidžia savo vaikus į lenkiškas mokyklas Lietuvoje.

Ambasada teigia gavusi 972 lenkiškų mokyklų moksleivių tėvų paraiškas.

„Nusprendėme skirti finansinę paramą, kurią gavę tėvai galės nupirkti papildomas edukacines prekes, kurios būtų skirtos vaiko mokslui. Tai galėtų būti knygos, vadovėliai, netgi edukacinės išvykos ar rūbai tam, kad vaiką paruoštų mokyklai“, – BNS sakė Lenkijos ambasados ministras patarėjas Stanislawas Kargulas (Stanislavas Kargulas).

Tačiau diplomatas pripažino, kad tėvai gautus pinigus iš esmės gali leisti kaip nori.

Šios išmokos yra Lenkijos švietimo ir užsienio reikalų ministerijos programos dalis, kuria remiamos lenkiškos mokyklos. Lietuvoje tokia paramos forma sulaukė prieštaringų vertinimų, žiniasklaidoje būta pranešimų, kad 1000 zlotų už vaikų pervedimą iš lietuviškos į lenkišką mokyklą moksleivių tėvams siūlo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min