Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 10d. 10:00

Nerišlūs Lietuvos užsienio reikalų viceministro atsakymai Europos Parlamente sukėlė juoką

Vytauto Leškevičiaus kalba sukėlė juoką.
Kadras iš „LiveLeak“ / Vytauto Leškevičiaus kalba sukėlė juoką.

Antradienį į Europos parlamentarų klausimus atsakinėjęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius salėje sukėlė juoką. Europos politikai neslėpė šypsenų girdėdami nerišlų V.Leškevičiaus atsakymą į vieną iš klausimų. Posėdžio vaizdo įrašo fragmentas, sukėlęs daug ginčų ir aistrų, pradėjo plisti internete.

Vytautas Leškevičius
Vytautas Leškevičius

Į Lietuvai atstovaujantį viceministrą posėdžio pabaigoje kreipėsi Jungtinės Karalystės parlamentaras Stuartas Agnew. „Lisabonos sutartimi Europos Sąjunga sutarė siekti bendros saugumo ir užsienio politikos. Kai tikslai bus pasiekti, ar jūs sutinkate, jog nebeliks tokio dalyko kaip Lietuvos ar Jungtinės Karalystės užsienio politika? Ar jus nebijote netekti darbo?“ – klausė parlamentaras.

„Ruošdamasis šiam klausimui sukūriau savo žodyną. Viena iš mano vartojamų sąvokų yra „toksiška problema“. Aš nebijau būti atleistas. Jūs turite bijoti, kad mane atleis, nes jums teks su manimi bendrauti ir spręsti daug klausimų“, – ilgomis pauzėmis atskirdamas žodžius kalbėjo V.Leškevičius.

„Aš juokauju. Noriu pasakyti, mūsų posėdžio laikas baigiasi. Bet aš grįšiu į komitetą ir mes pratęsime klausimų nagrinėjimą. Dėkui jums už klausimus. Visiems linkiu geriausios kloties ir sėkmės“, – vis keldamas balsą ir darydamas ilgas pauzes sakė Lietuvos atstovas.

Viceministras nieko blogo neįžvelgė

Pats viceministras vėliau komentavo, kad tokia (laisva) bendravimo forma yra įprasta, nes su europarlamentaru S.Agnew jie yra seniai pažįstami. Tad toks papokštavimas – nieko ypatingo. Jo teigimu, atsakymai savo forma atitiko posėdžio atmosferą.

Žurnalistų, dirbančių Briuselyje, teigimu, vertinant šį epizodą bendrame posėdžio kontekste, V.Leškevičiaus „pajuokavimo“ išsišokimu laikyti nederėtų. Tačiau, vertinant šį jo atsakymą be konteksto, gali susidaryti įspūdis, kad politikui trūksta iškalbos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min