Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 11:58

Lietuvos vaikai galės kreiptis į JT dėl jų teisių ir interesų pažeidimų

Lietuvos vaikai galės kreiptis į Jungtines Tautas (JT) dėl jų teisių ir interesų pažeidimų.
Paaugliai ir vaikai susiduria su netinkamu turiniu internete
Paaugliai ir vaikai susiduria su netinkamu turiniu internete / 123RF.com nuotr.

Seimas birželį 78 balsais „už“ ir dviem parlamentarams susilaikius ratifikavo atitinkamą JT Vaiko teisių konvencijos protokolą bei priėmė lydinčiuosius teisės aktus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pažymi, kad ratifikavusi dokumentą Lietuva prisiims įsipareigojimą apsaugoti vaiko teises visais aspektais – kaip numatyta konvencijoje ir jos protokoluose.

Pagal protokolą, Lietuvai galios JT komitetų nagrinėjamuose atvejuose sudaryti taikūs susitarimai, taip pat iki trijų kartų galės didėti žalos atlyginimo sumos už pažeistas turtines ir neturtines vaiko teises, kai yra taikiai susitariama, ne teismo tvarka.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme taip įtvirtinta vaiko teisė pačiam ar per kitus asmenis kreiptis į Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetą.

Lietuvai JT komitetų nagrinėjamuose atvejuose atstovaus Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Į JT Vaiko teisių komitetą bus galima kreiptis tik įgyvendinus visas teisines ir neteisines procedūras Lietuvoje. JT komitetų priimti sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min