Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 21d. 17:05

Lietuvos valstybei prisiekė beveik 500 šauktinių

Lietuvos valstybei prisiekė beveik 500 šauktinių
srž. Arno Čemerkos nuotr. / Lietuvos valstybei prisiekė beveik 500 šauktinių

Penktadienį, Lietuvos Respublikai iškilmingai prisiekė beveik 500 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenės daliniuose Alytuje, Rukloje ir Nemenčinėje. Apie tai rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių priesaikos ceremonija vyko Alytuje, šalia Laisvės angelo paminklo, pastatyto Nepriklausomybės kovose tarpukariu žuvusiems kariams atminti. Taip pat priesaikos ceremonijos vyko Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinė) ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" didžiojo kunigaikščio Algirdo batalione (Rukla, Jonavos r.)

Prisiekusiems kariams buvo suteikti jaunesniojo eilinio kariniai laipsniai. Juos palaimino karo kapelionai. Priesaikos ceremonijose dalyvavo Lietuvos kariuomenės dalinių vadovybė, karių artimieji, draugai, kurie vėliau galėjo susipažinti su karių naudojamatechnika, ginkluote, tarnybos ir buities sąlygomis.

Priesaika kario tarnybos eigoje – iškilmingas aktas, kuriuo pasižadama ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti įsakymus ir negailint jėgų ir gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Visais laikais laikytis priesaikos buvo šventa pareiga, o ją sulaužyti – didelis nusikaltimas.

Pirmąsias aštuonias savaites nuo tarnybos pradžios šauktiniai kariai dalyvauja baziniame kario kurse. Jo metu kariai lanko teorines paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Gražiausias metų šventes Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai sutiks namuose kartu su artimaisiais.

Temos: 1 Šauktiniai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min