Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos varguoliams Kalėdų nebus – paramą maistu dalins tik sausį

Luščia lėkštė
Fotolia nuotr. / Luščia lėkštė
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažas pajamas gaunantiems žmonėms gruodis greičiausiai taps ne vilties, o sunkiausiu šių metų mėnesiu. Paramą maisto produktais gaunantys žmonės neseniai buvo informuoti, kad kitas būtiniausių maisto produktų davinys bus dalijamas tik sausį. Tai reiškia, kad didžiausias metų šventes neturtingieji pasitiks gurgiančiais pilvais.

Apie tai, kad nebus dalijama parama maistu, 15min.lt papasakojo skaitytoja Inga.

„Socialinė darbuotoja pranešė, kad nebus dalijamas gruodžio mėnesio krepšelis, jis bus tik sausio 15 dieną. Priežasčių ir jie patys nežino. Žinoma, žmonės tikisi prieš šventes kažką gauti, bet mums pasakė, kad nebus, – pasakojo Inga. – Dabar socialiniai darbuotojai liepia žmonėms perrašyti prašymus dėl paramos sausio mėnesiui“.

Anot jos, socialinė darbuotoja tikino, kad jeigu nepasiturintieji neperrašys prašymo gauti maisto produktus sausį, juos gaus dar vėliau.

„Ji nežino ką daryti, socialiniai darbuotojai dabar susiėmę už galvų“, – sakė ji.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Liepos 13-29 dienomis beveik 23 tūkst. labiausiai nepasiturinčių žmonių Vilniuje ir Panevėžyje sulauks paramos maisto produktais.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. Parama maisto produktais.

Remia tik būtiniausiais produktais

Parama maisto produktais per socialinius darbuotojus dalijama žmonėms, kurių vidutinės mėnesio pajamos neviršija 525 Lt vienam šeimos nariui. Maisto davinys – kvietiniai miltai, makaronai, 3 grūdų kruopos, žirniai, ryžiai, sausi pusryčiai, rapsų aliejus, cukrus, gabalinės mėsos konservai.

Maisto davinys – kvietiniai miltai, makaronai, 3 grūdų kruopos, žirniai, ryžiai, sausi pusryčiai, rapsų aliejus, cukrus, gabalinės mėsos konservai.

Lėšos skiriamos iš Europos pagalbos labiausia skurstantiems asmenims fondo (EPF), kurį administruoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldi  Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra.

Šio fondo paramą maistu dalija savivaldybės, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugija ir Maisto bankas.

V.Ilgius: Gaila, kad taip sutapo

Maisto banko laikinasis direktorius Vaidotas Ilgius 15min.lt sakė, kad pirkimai šiai programai buvo padaryti metams, dabar viskas, kas buvo planuota – įvykdyta, maistas išdalintas, o naujų pirkimų organizavimas kiek užtrukęs.

„Gavome pranešimą iš ministerijos, kad reikia rengtis maisto dalinimui iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo sausį. Kiekvienais metais būdavo pauzė dviejų ar trijų mėnesių, kol atliekami pirkimai. Deja, tos procedūros atima laiko, apmaudu, kad šį kartą tai pasitaikė per šventes“, – teigė V.Ilgius.

Tiems, kuriems labiausiai reikia paramos, organizacija neatsuks nugaros.

Maisto banko laikinasis vadovas pabrėžė, kad asmenims, kuriems labiausiai reikia paramos, organizacija neatsuks nugaros. Jis pridūrė, kad dabar yra dalijamos ūkininkų paaukotos daržovės.

V.Ilgius teigė, kad šiemet Lietuva viena pirmųjų Europos Sąjungoje pradėjo teikti paramą pagal šią programą, kuri yra skirta pereinamajam laikotarpiui, kol bus galima pradėti naujo Europos Sąjungos (ES) paramos finansinio laikotarpio lėšas. „Briuselyje malūnai sukasi gana lėtai, kol sprendimai virsta realybe“, – pridūrė jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min