Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 22:28

Lietuvos vežėjai Kalėdas ko gero sutiks šaldami pasienio eilėse

Anot vilkikų vairuotojų, jiems kur kas patogiau laukti aikštelėje net ir mokant po 43 litus, o ne „gyvoje“ eilėje gatvėje.
LŽ nuotr. / Vilkikai pasienyje

Anot „Linavos“ vadovo A. Kondrusevičiaus, Rusijos muitinė artimiausiu metu latvių vežėjams atšaukti sankcijų nežada, todėl vairuotojų laukia sunkus savaitgalis ir kitos savaitės pradžia.

Lietuvos vežėjams gali tekti kalėdas sutikti ne su šeimomis, o ilgose pasienio eilėse, pranešė LTV „Panorama“. Vežėjų kantrybė senka, todėl jie svarsto netgi kelio blokados versiją.

Daugelis vilkikų pasienyje įstrigę jau trečia para. Piktindamiesi, kad Latvijos vilkikai nestoja į atskirą eilę, lietuviai planuoja blokuoti magistralę. Eilė šiuo metu beveik nejuda, nes Rusijos muitinė užgrūsta latvių vikikais. Iš viso eilėje apie 500 vilkikų

15min.lt jau rašė, kad, apkaltinusi Latvijos vežėjus dėl nesumokėtų muitų už krovinius, Rusijos muitinė ėmė itin griežtai tikrinti šios šalies vežėjus, todėl pasienyje kartu su latviais įstrigo ir niekuo dėti lietuvių vežėjai.

„Po šiandieninio mūsų pokalbio su Latvijos vežėjų asociacijos „Latvijas auto“ vadovybe aiškėja, kad Rusijos muitinė sankcijų atšaukti artimiausiu metu kaimyninės šalies vežėjams nežada. Vakar jų derybos nebuvo sėkmingos.

Lietuvos vežėjai dėl susidariusios situacijos patiria didžiulius nuostolius. Jei 10–20 įmonės vilkikų užstringa pasienyje, kasdien įmonė patiria mažiausiai 16 tūkst. Lt nuostolį. (kiekvieno vilkiko prastova kainuoja apie 700-800 litų kasdien).

Geriausiu atveju padėtis gali pagerėti po kitą savaitę numatomų Latvijos ir Rusijos pareigūnų derybų, tačiau vilčių nedaug. Nebent įvyktų Kalėdų stebuklas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min