Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos vežėjų interesus gins griežtesnė tarptautinių krovinių vežimo leidimų kontrolė

Vežėjai nerimauja, kad krovinių srautas gali mažėti ir ateinančiais metais.
S.Žiūros/BFL nuotr. / Vežėjai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ginant Lietuvos vežėjų interesus, šalyje bus griežčiau kontroliuojami ne Lietuvoje registruotų vežėjų turimi leidimai vykdyti tarptautinius krovinių vežimus keliais.

Vyriausybės nutarimu tarptautiniai kelionės leidimai bus kontroliuojami ir žymimi ne tik pasienio kontrolės punktuose prie išorinių Europos Sąjungos sienų, bet ir vidiniuose ar pasienio muitinės postuose, kai juose atliekami muitinės formalumai, bei muitinės mobiliųjų grupių tikrinimo metu.

Pagal tarptautinius susitarimus, ne ES valstybių vežėjai gabenti krovinius Lietuvos keliais gali tik turėdami leidimus. Leidimų skaičius pagal valstybių tarpusavio susitarimus yra ribojamas kvotomis.
ES valstybių vežėjams, vežantiems krovinius iš Lietuvos į trečiąsias šalis ar iš jų, taip pat reikalingi leidimai. Nuo 2004 m. gegužės 1 d. panaikinus muitinės postus prie vidinių ES sienų, leidimai nebežymimi, todėl atsiranda galimybė šiuos leidimus panaudoti po keletą kartų, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Tokia situacija riboja Lietuvos vežėjų galimybes ir konkurencingumą tarptautinėje transporto paslaugų rinkoje, turi neigiamos įtakos gaunant papildomas leidimų kvotas.

Efektyviau kontroliuojant ne Lietuvoje registruotų vežėjų kelionių leidimus, bus sudarytos palankesnės sąlygos derėtis dėl papildomų leidimų kvotų gavimo šalies vežėjams. Papildomos kvotos Lietuvos vežėjams leis geriau panaudoti turimą transporto priemonių parką, sėkmingiau plėtoti verslą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min