Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos vilkikai juda greičiau, bet eilės pasienyje nemažėja

Vilkikų eilės Latvijos-Rusijos pasienyje netrumpėja.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilkikų eilės Latvijos-Rusijos pasienyje netrumpėja.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijai sušvelninus Lietuvos vilkikų tikrinimo sąlygas, Latvijos-Rusijos pasienyje susidarė dviprasmiška situacija. Vilkikų judėjimas iš tiesų pagerėjo, Lietuvos vilkikai nebėra išskiriami iš kitų. Vis dėlto, sužinojusios apie pagerėjusią situaciją, kai kurios įmonės pradėjo siųsti daugiau vilkikų, todėl kai kur eilės nežymiai pailgėjo.

Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, Terechovo-Burački pasienio poste per praėjusią parą (šeštadienį – aut. past) buvo praleisti 246 sunkvežimiai. 130 iš jų buvo Lietuvos.

„Turint omeny, kad to posto pralaidumas yra apie 400 sunkvežimių per parą, nėra labai spartus darbas, bet turėkim omeny, kad tai yra savaitgalis, normalu, kad šiek tiek sulėtėja“, – 15min.lt aiškino Gytis Vincevičius, „Linavos“ komunikacijos direktorius. Grebnevo-Pytalovo pasienio poste, pasak jo, per parą pravažiavo apie 120 sunkvežimių. 63 iš jų buvo Lietuvos vežėjų.

„Tačiau jei šeštadienį čia buvo maždaug 9 kilometrų sunkvežimių eilė, tai sekmadienį ji jau yra 11 kilometrų“, – sakė G.Vincevičius. Jo teigimu, eilė galėjo pailgėti todėl, kad vežėjai, sužinoję apie sušvelnintas Lietuvos vilkikų tikrinimo sąlygas, aktyviai siunčia krovinius šia populiaria kryptimi.

„Terechove stovi apie 700 sunkvežimių. Eilė pakankamai ilga – apie 20 kilometrų“, – kalbėjo pašnekovas. Jis sakė, kad ši vilkikų eilė pastaruoju metu labai neilgėjo, tačiau prognozavo, kad greitai nesutrumpės.„Norim perspėti mūsų vežėjus ir vairuotojus, kad apsišarvuotų kantrybe“, – kalbėjo Gytis Vincevičius.

„Norim perspėti mūsų vežėjus ir vairuotojus, kad apsišarvuotų kantrybe“, – kalbėjo G.Vincevičius. Tačiau jis išreiškė viltį, kad situacija turėtų pagerėti – jei darbas muitinėje vyks panašiu tempu, o pervežimų tempai bus panašūs kaip dabar, po 4–5 parų eilių turėtų nelikti.

„Jau susiformavo vieninga eilė. Tuo tarpu anksčiau lietuviams buvo suformuota atskira eilė, kurioje jie laukė ilgiau už kitus“, – sakė G.Vincevičius. Tai, pasak jo, rodo, kad situacija normalizuojasi.

Baltarusijos-Rusijos pasienyje, irgi yra tarp Lietuvos vežėjų populiarių punktų. Smolensko apskrityje esančiame Krasnaja Gorka punkte situacija pakankamai gerai. „Kalbėjom tiek su pasieniečiais, tiek su mūsų vežėjais. Jie patvirtino informaciją, kad ten vilkikų sankaupų nebesiformuoja“, – aiškino G.Vincevičius.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad Rusijos muitinė ketvirtadienį sutiko panaikinti sugriežtintą kontrolę Lietuvos vežėjams mainais į 29 Lietuvos vežėjų įmonių veiklos apribojimą vežant krovinius į Rusiją. Rusijai penktadienį buvo nusiųstas patikimų įmonių sąrašas. Šių bendrovių vilkikai tikrinami normalia tvarka.

G.Vincevičius atkreipė dėmesį, kad internete klaidžiojantys 29 įmonių „juodieji sąrašai“ yra netikri. Esą tikrasis sąrašas kol kas nebuvo paviešintas. Jis pasirodys tik tada, kai paaiškės ar iš tiesų 29 įmonės padarė smarkių pažeidimų.

Dėl sugriežtintų Rusijos muitinės procedūrų Latvijos ir Rusijos pasienyje antrą savaitę buvo susidariusi susidariusi keliolikos kilometrų Lietuvos krovininių automobilių eilė. Rusija teigė, kad tvarka sugriežtinta dėl padažnėjusių Lietuvos vežėjų daromų pažeidimų.

Europos Komisija gavusi Lietuvos prašymą reaguoti į situaciją pranešė, kad Rusijos taikomos priemonės Lietuvos vežėjams „atrodo, esančios diskriminacinės“, nes sugriežtintos muitinės procedūros taikytos nacionaliniu pagrindu.

Tokia pozicija pateikta trijų eurokomisarų laiške užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui. Laišką penktadienį pasirašė trys Europos Komisijos nariai – už muitus atsakingas Laszlo Kovacsas, išorės santykių komisarė Benita Ferrero Waldner ir transporto komisaras Antonio Tajanis.

Laiške teigiama, kad Komisija „atidžiai stebi įvykių eigą“, toliau tam skirs didelį dėmesį ir bus „pasirengusi veikti pagal savo kompetenciją kaip reikalaus situacija“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min