TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Romanovo suburtos Žmonių partijos pirmininkė Joana Šimanauskienė – poetiškos sielos karė

Joana Šimanauskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Joana Šimanauskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Beveik niekas neabejojo, kad Vladimiro Romanovo kuriamos Lietuvos žmonių partijos (LŽP) pirmininku pats verslininkas ir bus išrinktas. Tačiau sekmadienį Kaune steigiamajame suvažiavime Ūkio banko savininkas šį postą netikėtai perleido mažai plačiajai visuomenei žinomai visuomenininkei, poetei Joanai Šimanauskienei.

„Nieko gero gyvenime nenuveikiau, paprasčiausiai gyvenau žmogaus gyvenimą. Teko patirti ir lengvą, ir sunkų gyvenimą. Esu sąžiningas žmogus, ir tegul padeda man Dievas ir jūs. Dabar esu paprasčiausia darbuotoja įmonėje. 23 metus auginau sūnų, turintį negalią. Dabar bandau gyventi iš naujo. Turiu daug patirties socialinėje veikloje, visuomeninėje veikloje. Mano išsilavinimas humanitarinis“, – LŽP steigiamajame suvažiavime prisistatė J.Šimanauskienė.

Ją pažįstantys sako, kad moteris yra labai jautraus charakterio, savo gyvenimą paskyrusi kovai už neįgaliųjų teises.

Kuo ši moteris papirko tik keliais žmonėmis pasitikintį V.Romanovą? Kas slepiasi šios dvasingumą afišuojančios, tačiau labai valdingos veikėjos viduje? J.Šimanauskienė jau įrodė esanti kietas riešutėlis: jai paliepus, V.Romanovas iš karto nutraukė žurnalistams po steigiamojo suvažiavimo duodamą interviu.

LŽP – ne pirmas aktyvios moters bandymas pasukti į politiką. Pernai su Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) ji dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose Kaune. Aštunta partijos sąraše buvusi J.Šimanauskienė į tarybą nepateko. Savivaldybių tarybų rinkimuose ji dalyvavo ir 2007 m.

Paskolą gavo iš Ūkio banko

J.Šimanauskienė gimė 1959 m. rugpjūčio 27 d. Pagirių miestelyje (Kėdainių r.). Baigė Pagirių vidurinę mokyklą. Nebaigė Vilniaus universiteto filologijos studijų. Šiuo metu gyvena Kaune. Ištekėjusi. Sutuoktinis Rimgaudas šiuo metu nedirba. Šeima susilaukė trijų sūnų – Aliaus, Mato ir neįgalaus Rimgaudo, kuris mirė 2010 m.

J.Šimanauskienė yra neįgaliųjų bendrijos, vienijančios narius su protine ir fizine negalia, „Viltis“ vadovė, bendruomenės centro „Vilties pavasaris“ steigėja, Kauno apskrities Socialinės veiklos nevyriausybinės organizacijos vadovė. Šiuo metu dirba vienoje iš Ūkio banko įmonių. Taip pat yra „Pūko“ laidos „Aš esu“ autorė ir vedėja.

Teigia mokanti rusų, prancūzų ir anglų kalbas, šiek tiek – vokiečių. Savo pomėgiais vadina poezijos kūrybą, dainavimą, muziką, renginių organizavimą. Rinkimų anketoje nuo savęs ji pridūrė: „Nepaliaujamai tikiu šviesa“.

Deklaruojamas šeimos turtas – 96,5 tūkst. Lt. 2010 m. sausio 1 d. iš Ūkio banko gavo 150 tūkst. Lt paskolą. Tą pačią dieną už 100 tūkst. Lt įsigijo gyvenamąjį namą.

Moteris po  kurio laiko nusprendė, kad reikia dalintis vargais ir džiaugsmais, patyrimu su tokio paties likimo žmonėmis, o ne sėdėti užsidarius ir bijoti išeiti į viešumą, kad tik kas nepaklaustų, kas nutiko jos vaikui.

Gyvenimą paskyrė neįgaliesiems

J.Šimanauskienę šiltu žodžiu mini daug neįgalius vaikus auginančių tėvų. Mat ji ėmėsi iniciatyvos ir 1991 m. pradėjo burti tokias šeimas. 1992 m. buvo įkurta bendrija „Viltis“, gavusi patalpas Partizanų gatvėje buvusiame vaikų darželyje. Jame taikoma meno terapija, likimo nuskriausti žmonės skatinami išmokti įvairių užsiėmimų, darbų.

Tokia pasirinkta visuomeninės veiklos sritis – neatsitiktinė. 1987 m. jos antrasis sūnus gimė traumuotas. Kiekvieni kiti metai buvo skirti tik jam. Moteris po kurio laiko nusprendė, kad reikia dalintis vargais ir džiaugsmais, patyrimu su tokio paties likimo žmonėmis, o ne sėdėti užsidarius ir bijoti išeiti į viešumą, kad tik kas nepaklaustų, kas nutiko jos vaikui.

Į derybas nesileidžia

Prieš keletą metų žiniasklaidos dėmesio sulaukė J.Šimanauskienės pradėta kova su Kauno savivaldybe, kurią ji kaltino noru atimti iš bendrijos „Viltis“ panaudai iki 2018 m. suteiktas patalpas.

Tačiau 2009 m. liepą tuometinė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, ištyrusi situaciją, pareiškė, kad savivaldybė skundžiama be reikalo. Esą miestas nori ne atimti patalpas,o tik panaudoti dalį patalpų, kurių „Viltis“ nenaudoja. Laisvą plotą galima būtų suteikti kitoms panašia veikla užsiimančioms organizacijoms.

Buvusio vaikų darželio patalpų plotas – 1 831 kv. metras, o „Vilčiai“ reikalingas plotas – 300 kv. metrų. R.Šalaševičiūtės teigimu, geranoriškos derybos su J.Šimanauskiene, kad būtų įsileistos ir kitos organizacijos, nepavyko. LŽP pirmininkė gavo įspėjimą.

Paliko liberalus dėl darbo V.Romanovo įmonėje?

Kodėl ilgametė LiCS narė J.Šimanauskiene pasitraukė iš šios partijos, nors dar pernai su ja dalyvavo savivaldybių  rinkimuose? Viena priežasčių, poetės komentaro pavidalu parašyta buvusio bendrapartiečio Algio Čapliko tinklalapyje: „Kodėl nekovojote ir neiškovojote visiškos negalios žmonėms šalpos ir slaugos išmokų grąžinimo į prieš vadinamąjį nacionalinį susitarimą buvusį lygį?

Kodėl jiems neatstatėte transporto kompensacijos? Kalbu apie 0–15 darbingumo procentų žmones. Juk tarp jų ir vaikai su sunkia negalia, ir išaugę iš vaikiško amžiaus, ir vėžiu sergantys, paskutinės stadijos žmonės. Juolab, neįgaliųjų organizacijos nepasirašė to nac. susitarimo. Ar dėl to, kad šie žmonės nėra potencialūs rinkėjai, nes guli ligos patale?

Ir kodėl ponas Melianas net piršto nepajudino dėl šių žmonių, kad ir kiek jo prašiau – jis pasakė, kad darys, kaip jam atrodo. Bet prieš rinkimus kitaip atrodė… Sunku jumis betikėti…“.

Tačiau anonimu norėjusio likti buvusio J.Šimanauskienės bendrapartiečio teigimu, pagrindinė pasitraukimo iš liberalų gretų yra kita: „Valgyti reikia. Ji dirba vienoje iš Ūkio banko įmonių. Patys viską suprantate. Juk toje V.Romanovo partijoje – jo įmonių darbuotojai.“

Suvedė eilėraščiai

V.Romanovas per LŽP steigiamąjį suvažiavimą sakė, kad jį ir J.Šimanauskienę suvedė eilėraščiai. Kūrybinga moteris vertė kelis verslininko eilėraščius, juodu daug diskutavo apie juos, atrado ir daugiau panašaus mąstymo sąlyčio taškų. Sutapo ir požiūris į istoriją, aplinkinį pasaulį, ką ir kaip jame reikėtų keisti.

Dvasingumu spinduliuojančios J.Šimanauskienės eilėraščiai yra sulaukę įvertinimo. 2009 m. kalbų mokyklos „Gloria lingua“ paskelbtame eilėraščių apie krizę konkurse poetė laimėjo garbingą antrąją vietą. Už tai jai atiteko 250 Lt vertės kuponas kalbų kursams.

Skaitant šmaikštų eilėraštį „Oda, kaulai ir krizė“, nejučiomis pagalvoji, kad jo rimas puikiai tiktų „čiastuškai“. Pateikiame eilėraštį 15min.lt skaitytojų vertinimui:

Oda, kaulai ir krizė

Pakeliu sijoną – krizė!
Suprastėjo figūra!
Sulinkau kaip sena grizė!
Vieni kaulai ir skūra.

Kojos liesos. Šleivos kreivos.
Įdubimas ties pilvu...
Diedas nebegrįžta blaivas.
Velnio krizė. Po velnių!

Plikiai telike šmėžuoja.
Krizė palietė ir juos.
Krachas gal ateis rytoj jau
Ir nuo krizės išvaduos.

Kalba žmonės. Pliurpia diedas -
Reikia biški pakrizent.
Seimo ponai... Jie tai riebūs!
Jiems gerai! O man...
Kaip man?!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min