Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos žydai stebisi, kad leista rengti eitynes su šūkiu „Lietuva – lietuviams“

Prieš eiseną
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prieš eiseną
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) pareiškė esanti susirūpinusi, kad Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą eitynėms, kurios buvo pristatomos, kaip patriotinės, tačiau jose skambėjo šūkis „Lietuva – lietuviams“.

„LŽB reiškia susirūpinimą dėl Vilniaus savivaldybės sprendimo suteikti leidimą demonstracijai, kurios lozungai ir dalis simbolikos prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams dėl tautinės nesantaikos kurstymo“, – sakoma pirmadienį išplatintame bendruomenės pranešime.

Pasak jo, Vilniaus miesto savivaldybė žinojo apie šių eitynių radikalų turinį.

„Buvo iš anksto pranešta apie tautines mažumas įžeidžiančius šūkius, buvo gauta laiškų, kuriuose buvo protestuojama prieš tokios demonstracijos galimybę – Vilniaus savivaldybė leidimą vis dėlto išdavė“, – sako Lietuvos žydų atstovai.

„LŽB laiko visišku nesusipratimu, kad šiais, Seimo nutarimu Holokausto minėjimo metais, sostinės valdžia išduoda leidimus tiems, kurie per vieną svarbiausių valstybinių švenčių iš esmės tyčiojasi iš Holokausto aukų atminimo“, – teigia žydų bendruomenė.

Pranešime tikimasi, kad „į akivaizdžiai rasistinį šios demonstracijos turinį sureaguos atitinkamos teisėtvarkos institucijos“. Žydai taip pat stebisi eisenoje dalyvavo Seimo narys Kazimieras Uoka.

Valdžios atstovų reakcijos reikalauja ir grupė visuomenės veikėjų

Grupė žinomų visuomenės veikėjų pirmadienį išsakė pasipiktinimą, esą valdžios atstovai nereaguoja į kovo 11 dieną vykusias eitynes, kuriose kai kurie dalyviai skandavo „Lietuva – lietuviams“.

Laiške teigiama, kad reakcijos nebuvimas „glumina ir baugina, stebint kasmet didėjančias jų mases“.„Akivaizdu – toks reakcijos nebuvimas yra dviprasmiška laikysena – panašu, kad valdžios, visuomenės, mokslo institucijų tyla reiškia nebylų pritarimą eisenos dalyvių pretenzijoms tapatintis su Lietuvos valstybe uzurpuojant „patriotizmo“ sąvoką“, – teigiama viešai išplatintame laiške.

Šį laišką pasirašė per 20 visuomenės atstovų, tarp jų – rašytojai Vanda Juknaitė, Rolandas Rastauskas, Antanas A.Jonynas, Kęstutis Navakas, europarlamentaras Leonidas Donskis, kompozitorius Šarūnas Nakas. Tarp pasirašiusiųjų – organizacijos „Naujoji kairė 95“, Kritinės minties institutas „DEMOS“, Nacionalinis socialinės integracijos institutas, Tolerantiško jaunimo asociacija.

Laiške teigiama, kad reakcijos nebuvimas „glumina ir baugina, stebint kasmet didėjančias jų mases“.

„Todėl šiuo laišku prašome ir skatiname Lietuvos Respublikos prezidentę, Seimą, Vyriausybę ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybą pasmerkti bei atsiriboti nuo neonacistų bei radikalių nacionalistų eitynių, vykusių kovo 11 dieną“, – rašoma laiške.

Kovo 11-ąją vykusiose eitynėse Gedimino prospektu dalyvavo apie 1 000 daugiausiai jauno amžiaus žmonių, kurių pirmosiose gretose su savo simbolika ėjo skustagalviai.

Jie skandavo „Lietuva – lietuviams“ ir nešė transparantus su užrašu „Skinhead, Už gimtąją Lietuvą, rasę ir tautą“.

Savivaldybės leidime eitynės vadinamos patriotinių jėgų, bet jose tradiciškai dalyvauja ir kraštutinių pažiūrų jaunimas, vadinamieji skustagalviai, sunkiosios muzikos mėgėjai. Šis kasmetinis renginys yra pelnęs prieštaringą reputaciją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min