Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 31d. 09:15

Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai aptarė aktualius dvišalius ir ESBO klausimus

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis

Lietuvos užsienio reikalų ministras, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas Audronius Ažubalis kovo 30 dieną telefonu su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Martynovu aptarė aktualius ESBO darbotvarkės bei dvišalius klausimus.

A.Ažubalis paragino Baltarusijos valdžią paleisti politinius kalinius ir teigiamai įvertino ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODHIR) stebėtojų, atvykusių į gruodžio 19 dieną sulaikytų protestuotojų teismus Minske, veiklą.

Per pokalbį A.Ažubalis pakvietė Baltarusiją ieškoti konstruktyvių bendradarbiavimo su ESBO formų, aptarė ESBO generalinio sekretoriaus rinkimų ir kitus organizacijos darbotvarkės klausimus.

Lietuvos užsienio reikalų ministras priminė kolegai, kad Lietuva dar negavo Baltarusijos atsakymo į Lietuvos notą dėl Baltarusijoje planuojamos statyti atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo. S.Martynovas patikino, kad atsakymas artimiausiu metu bus pateiktas.

Kovo 14 d. Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius įteikė protesto notą Baltarusijos ambasadoriui Lietuvoje Vladimirui Dražinui dėl Baltarusijos pareigūnų pareiškimų, kad Lietuva neturi prieštaravimų dėl Baltarusijoje planuojamos statyti atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos pagal 1991 metų Konvenciją dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija).

Notoje dar kartą pareiškiama, kad tarptautinis Baltarusijos atominės elektrinės projekto poveikio aplinkai vertinimo procesas nėra baigtas, nes Baltarusija nėra atlikusi savo šalyje planuojamos statyti atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo pagal visuotinai priimtas tarptautines teisines normas, nėra organizavusi šio projekto viešųjų svarstymų Lietuvoje ir dvišalių Lietuvos ir Baltarusijos konsultacijų, kaip to reikalauja Espo konvencija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min