Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 23d. 15:11

Ligoninė Antakalnyje prieš sujungimą kovos teisme

Sapiegos ligoninė Antakalnyje
J. Kalinsko nuotr. / Dienraštis „15 minučių“ / Sapiegos ligoninė Antakalnyje

Vilniaus taryba 34 balsais nulėmė Vilniaus miesto universitetinės ligoninės (VMUL) ir Sapiegos ligoninės likimą. Šių gydymo įstaigų reorganizacijai pritarta, nors tam ir buvo priešinamasi – Universitetinė ligoninė savo teises ketina ginti teisme.

Siūlymas sprendimą atidėti iki teismo sprendimo paskelbimo tarybos narių palaikymo nesulaukė. 34 tarybos nariams balsavus už, 7 prieš ir 7 susilaikius sprendimas buvo priimtas.

Sujungus dvi sveikatos priežiūros įstaigas – Sapiegos ligoninę, kurios labai mažos pajamos (per 2010 metus – 7 470 tūkst. Lt)  su didelį biudžetą turinčia Vilniaus miesto universitetine (63 754,9 tūkst. Lt per metus) į vieną – Vilniaus miesto klinikinę ligoninę, specialistų teigimu, bus racionaliau naudojami žmoniškieji ir finansiniai ištekliai, bus atsisakyta bendrųjų padalinių ir laboratorijų dubliavimo,  veiksmingiau dirbs brangių technologijų ir laboratorijų tarnybos – taip bus  taupomos valdymo ir administracinės išlaidos.

Sapiegos ligoninė nuo 2010 metų balandžio 1 d. buvo perkelta į rajoninį lygmenį, todėl joje sumažėjo teikiamų  paslaugų apimtis – uždaryti neurologijos, psichiatrijos skyriai ir stacionarinė ligonių reabilitacija,  iš teritorinės ligonių kasos pajamos taip pat sumažėjo. Ligoninės įsiskolinimai nuolat augo – šiandien skolos siekia 1,6 mln. Lt, ligoninė nepajėgi darbuotojams laiku išmokėti darbo užmokesčius.

Vilniaus miesto universitetinė ligoninė turi respublikinio lygmens statusą, teikia įvairių profilių paslaugas – vidaus ligų, akušerijos-ginekologijos, chirurgijos, ji gerai aprūpinta kokybiška medicinine įranga.

Sujungus ligonines vienoje sveikatos priežiūros įstaigoje būtų teikiamos tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio gydymo paslaugos, būtų optimizuotas sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.

Iki Naujųjų metų atlikus visas reikiamas teisines procedūras, naujai suformuota ligoninė perims visas reorganizuojamų ligoninių teises ir pareigas.

VMUL direktorius Rimantas Keblas teigė net neabejojęs, kad šis sprengimas bus priimtas, tačiau savo pozicijos nekeičia – ši reorganizacija jų ligoninei nenaudinga. „Tarybos nariams prieš šį posėdį išplatinau skundą, kuris įteiktas teismui, kadangi ši reorganizacija neatitinka Lietuvos Respublikos įstatymų. Bet nepaisant to procesas vyksta, sprendimai priimami“, – teigė R.Keblas.

Direktoriaus teigimu, teismas kol kas posėdžio datos nepaskelbė, bet skundas buvo priimtas. „Aš manau, kad toks skubotas sprendimo priėmimas nelaukiant teismo išvadų turi kažkokių paslėptų tikslų“, – įtarimais dalinosi VMUL vadovas.

R.Keblas teigė, kad reorganizacijai neprieštarautų, jeigu Sapiegos ligoninė nebūtų taip prasiskolinusi. O dabar situacija susidarė tokia, kad VMUL privalės kompensuoti jau anksčiau patirtus slaugos paslaugas teikiančios ligoninės nuostolius.

„Negi kas nors mano, kad mūsų ligoninės kolektyvas, profesinės sąjungos sutiks, kad jų atlyginimų sąskaita bus mokamos kitos ligoninės skolos? Aš nežinau, kokių protestų sulauksime, jeigu taip bus nuspręsta elgtis. VMUL tų skolų nepadarė, todėl ir nėra už jas atsakinga“, – sakė R.Keblas.

VMUL direktorius teigė, kad jie galėtų tvarkytis tinkamai, jeigu būtų gavę ligoninę be jokių skolų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min