-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 09 24

Liko savaitė iki akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“ pabaigos

Spalio 1 d. baigiasi misijai Afganistane besirengiančios Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-12) ir VšĮ „Savanorių centras“ vykdoma labdaros akcija „Geros širdys – šiltos kojos“.
Liko savaitė iki akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“ pabaigos.
Liko savaitė iki akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“ pabaigos. / Julijos Martinatienės nuotr.

Organizatoriai tikisi, kad iki akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“ pabaigos spalio 1 d. likus kiek mažiau nei savaitei, visi, norintys prisidėti prie akcijos, suspės numegzti ir padovanoti Goro provincijos vaikams bent po vieną porą šiltų kojinių.

Ši akcija jau susilaukė didelio Lietuvos visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Į akciją aktyviai įsitraukė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, Panevėžio moterų pataisos namai, misijai Afganistane besirengiantys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai ir jų artimieji. Kojines Goro vaikams mezga ir krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Paramos akciją siūlais parėmė Šiauliuose įsikūrusi IĮ „Zinos mezgimo įmonė“ ir Vilniaus UAB „Siūlų oazė“.

Primename, kad numegztas kojines galite perduoti VšĮ „Savanorių centras“ labdaros krautuvei „Auksinė Širdis“, kuri įsikūrusi prekybos centre „Ozas“ (Ozo g. 18, I aukšte, Vilniuje), Algirdo batalionui (Rukla, Jonavos r.), taip pat Jonavos, Lazdijų, Druskininkų, Klaipėdos, Raseinių, Šalčininkų, Pakruojo, Trakų, Radviliškio rajonų savivaldybių viešosioms bibliotekoms ir jų filialams, Šilutės F. Bajoraičio, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Šiaulių apskr. P. Višinskio, Plungės kultūros centro, Utenos A. ir M. Miškinių, Pasvalio M. Katiliškio viešosioms bibliotekoms.

Kojines į Afganistano Goro provinciją nugabens lapkritį į misiją išvykstantys PAG-12 kariai.

Goras – viena iš 34 Afganistano provincijų. Įsikūręs centrinės Afganistano dalies Šiaurės-Vakaruose. Provincijos sostinė – Čagčaranas.

Goras – skurdžiausia ir labiausiai atsilikusi šalies provincija, nuvarginta ne tik ilgamečių karų ir stichinių nelaimių, bet ir vis dar nesibaigiančių ginkluotų konfliktų tarp vietinių genčių.

Labiausiai pažeidžiama ir neapsaugota visuomenės grupė Afganistane – moterys ir vaikai.

Žiemos (lapkričio–kovo mėnesiais) Afganistane itin atšiaurios ir sniegingos. Iš misijų Gore grįžę Lietuvos kariai pasakojo, jog dėl skurdo dažna šeima neišgali pasirūpinti šiltais drabužiais ir vaikų apavų. Vaikai, kuriems buvo amputuotos nušalusios galūnės, šiandien Afganistane nesuskaičiuojami. Šalyje jaučiama milžiniška humanitarinės ir socialinės pagalbos stoka.

Panašios labdaros akcijos, skirtos Goro vaikams, kartu su Lietuvos kariais organizuojamos ne pirmą kartą. Praėjusią žiemą Goro provincijos vaikučius pradžiugino žieminės kepurės ir VšĮ „Savanorių centro“ nupirkti žieminiai batai, kuriuos į Gorą nugabeno ir vaikams išdalijo PAG dešimtoji Lietuvos karių pamaina.

Lapkritį į Afganistaną išvykstanti PAG-12 suformuota daugiausia iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių. Be Lietuvos karių, PAG tarnauja ir dirba kariai ir civiliai iš Japonijos, Danijos, Ukrainos, JAV, Gruzijos. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius