Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liko vienas žingsnis iki draudimo partijoms gauti verslo paramą

Pinigai
BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas antradienį po svarstymo pritarė politinių partijų finansavimą iš esmės keičiančioms įstatymo pataisoms. Numatoma, kad partijos negalės gauti pinigų iš juridinių asmenų, o fiziniai asmenys jas paremti ne didesne nei 20 tūkst. litų suma galėtų tik per rinkimines kampanijas.

Pats politikas per savo rinkimų kampaniją galės naudoti ne daugiau nei 40 tūkst. asmeninių lėšų. Be to, priėmus įstatymą, piliečiai galėtų pervesti 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Dėl šio įstatymo Seimui beliko paskutinis balsavimas.

Už įstatymą po svarstymo antradienį pasisakė 75 parlamentarai, prieš buvo Seimo nariai Dalia Kuodytė ir Andrius Mazuronis, 22 Seimo nariai susilaikė. Už įstatymą pasisakė dauguma konservatorių, socialdemokratų ir visi Mišrios Seimo narių grupės nariai.

Tokie balsavimo rezultatai neatitiko Seimo salėje svarstant įstatymą tvyrojusių nuotaikų. Iš septynių dėl įstatymo pasisakyti panorusių parlamentarų diskusijoje vienintelis Saulius Stoma tvirtino, kad įstatymą reikia priimti ir „pasinaudojant prezidentės autoritetu susitvarkyti savo daržą“.

Primename, kad Prezidentūros inicijuotu projektu buvo siūloma uždrausti juridiniams asmenims aukoti partijoms. Seimas svarstydamas pataisas įrašė, kad partijas remti būtų draudžiama ir fiziniams asmenims. Tokiu atveju partijų veiklą praktiškai turėtų finansuoti tik valstybė.

Galiausiai rastas kompromisas, leidžiantis fiziniams asmenims aukoti partijoms rinkimų kampanijų metu.

Prezidentės vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė teigia, kad šis įstatymo variantas yra geras ir prezidentė yra pasiryžusi jį pasirašyti, vos tik Seimas galutinai apsispręs dėl įstatymo priėmimo.

Pasak S.Cirtautienės, D.Grybauskaitė yra pasiryžusi didinti ir biudžetinį finansavimą partijoms. 

Premjeras Andrius Kubilius sakė, kad uždraudus juridinių asmenų aukas teks didinti partijų finansavimą iš biudžeto. Jo teigimu, partijoms finansuoti iš biudžeto prireiks iki 15 mln. litų. Partijoms kitų metų biudžete, kaip ir šiemet, numatyta beveik 5,5 mln. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min