Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 11d. 17:54

Likviduojant apskričių administracijas dalis darbuotojų gavo ir išeitines kompensacijas, ir darbą

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / 234 apskričių darbuotojams ir naujas darbas buvo pasiūlytas, ir išeitinės kompensacijos išmokėtos.

Pernai likviduojant apskričių administracijas, daliai valstybės tarnautojų išmokėtos išeitinės kompensacijos, nors jie buvo priimti dirbti Nacionalinėje žemės tarnyboje, nustatė Valstybės kontrolė (VK).

Koordinacinė apskričių viršininkų administracijų likvidavimo komisija neįvertino galimybės kartu su perduodamomis apskričių funkcijomis perkelti ne tik dalį administracijų valstybės tarnautojų, bet ir pagal darbo sutartis dirbusių asmenų, pareiškė valstybės auditoriai, vertinę apskričių administracijų likvidavimą.

Su pastaraisiais darbuotojais nutraukus darbo sutartis, dalis jų buvo priimti į Nacionalinę žemės tarnybą, prieš tai jiems išmokėjus daugiau kaip 1,5 mln. litų išeitinių kompensacijų.

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, iki 2010 metų birželio 30 dienos atleisti 234 darbuotojai. Jie liepos mėnesį įdarbinti Nacionalinėje žemės tarnyboje.

Apskričių viršininkų administracijos su darbuotojais sudarytas darbo sutartis nutraukė pagal Darbo kodekso straipsnį, numatantį, kad likvidavus darbdavį, atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, atsižvelgiant į nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje.

Tokiu būdų atleistiesiems išmokėta 1,19 mln. litų išeitinių išmokų ir nuo jų apskaičiuota 371,5 tūkst. litų socialinio draudimo įmokų.

VK duomenimis, apskričių viršininkų administracijose praėjusių metų pirmą pusmetį dirbo 1 540 darbuotojų, iš jų į kitas institucijas perkelti 547 valstybės tarnautojai, 888 (386 valstybės tarnautojai) buvo atleisti dėl pareigybės panaikinimo, 76 (27 valstybės tarnautojai) – šalių susitarimu arba dėl kitų priežasčių.

Atleistiems darbuotojams pernai išmokėta 7,6 mln. litų išeitinių išmokų ir kompensacijų už nepanaudotas atostogas.

2009 metais 1 026 atleistiems darbuotojams išmokėta 5 mln. litų išeitinių išmokų ir kompensacijų už nepanaudotas atostogas.

Dešimt apskričių administracijų likviduotos nuo praėjusių metų liepos 1 dienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min