TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Limarko“: įkaitais paimti lietuviai gyvi ir sveiki (atnaujinta 18.20 val.)

„Saturnas“
limarko.lt nuotr. / Laivas „Saturnas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža teigia, kad kol kas sunku prognozuoti, kiek laiko tęsis lietuvių jūrininkų įkaitų drama Nigerijoje. Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerija bei „Limarko laivininkystės kompanija“ ir toliau susilaiko nuo platesnių komentarų – pranešama tik tai, kad jūrininkai yra sveiki.

Išpirką turi mokėti darbdaviai

Nesaugiuose regionuose plaukiojantys jūrininkai turi teisę gauti dvigubą atlyginimą arba prašytis išlaipinami iš laivo ir parvežami į Lietuvą.Žiniasklaidos duomenimis, pagrobėjai jau pareikalavo išpirkos, tačiau konkreti suma kol kas neskelbiama. Kaip 15min.lt teigė P.Bekėža, pagal galiojančius tarptautinės teisės aktus už jūrininkų saugumą atsako juos įdarbinusi įmonė, todėl ir išpirką turėtų mokėti ne Lietuvos valstybė, o „Limarko laivininkystės kompanija“.

„Lietuvos valstybė turėtų rūpintis jūrininkais, paliktais likimo valiai: jei jiems nesumokami atlyginimai ar jie neturi sąlygų grįžti į Lietuvą. Pagrobimo atveju išpirką turėtų mokėti laivininkystės kompanija“, – kalbėjo P.Bekėža.

Prašys Nigerijos krantus paskelbti nesaugiais

P.Bekėžos vadovaujamai Lietuvos jūrininkų profesinei sąjungai priklauso tik keletas „Limarko“ darbuotojų, o ar jų buvo piratų užgrobtame laive, pašnekovas teigė nežinantis, nes pagrobtųjų pavardės neskelbiamos.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Petras Bekėža
Petras Bekėža

Nors profesinės sąjungos tokiose situacijose daug įtakos neturi, P.Bekėža žada kreiptis į tarptautines organizacijas dėl Nigerijos krantų paskelbimo nesaugiais jūrininkams. „Mes esame Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos nariai, todėl darysime, ką galime, ir kreipsimės dėl šio regiono saugumo“, – teigė Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas.

Užpuolė prieš iškraunant žuvis

Nesaugiuose regionuose plaukiojantys jūrininkai turi teisę gauti dvigubą atlyginimą arba prašytis išlaipinami iš laivo ir parvežami į Lietuvą.

Anot jo, visi jūrininkai yra mokomi, kaip elgtis ekstremaliomis situacijomis, tačiau dėl draudimo laikyti ginklus civiliniuose laivuose pasipriešinimo galimybės yra minimalios.

„Saturno“ užpuolimas įvykdytas antradienio naktį, apie 1.45 val., Lietuvos laiku. Tuo metu laivas stovėjo išmetęs inkarą Nigerio upės deltoje esančio Koko uosto reide. „Saturnas“ laukė, kol bus priimtas į uostą, ir ketino antradienio rytą jame iškrauti šaldytų žuvų krovinį. Įkaitais paimti penki lietuviai, o likę įgulos nariai ir laivas nenukentėjo.

Papildyta 18.20: „Limarko" teigia, kad jūrininkai yra sveiki

Nei „Limarko laivininkystės kompanija“, kuriai priklauso laivas „Saturnas“, iš kurio antradienio naktį buvo pagrobti penki lietuviai, nei Užsienio reikalų ministerija daugiau informacijos ar platesnių komentarų nei vakar, nei šiandien neteikia.

„Limarko laivininkystės kompanija" trečiadienio vakarą pranešė, kad, jų turima informacija, įkaitais paimti įgulos nariai yra sveiki, o jie dedantys visas pastangas kuo greičiau saugiai išlaisvinti įkaitais paimtus jūrininkus.

Įkaitų duomenys neskelbiami artimųjų prašymu. „Dėl susidariusios situacijos jautrumo bei siekiant apsaugoti įkaitais paimtų asmenų interesus, kompanija susilaiko nuo tolimesnių komentarų", – rašoma pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min