Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 14d. 08:52 , atnaujinta: 2017 lapkričio 14d. 12:46

Lino Balsio žmona pranešė, kad parlamentaras turi nedarbingumo lapelį, tik Seime to niekas nežino

Linas Balsys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Linas Balsys

Ketvirtadienį Seime galimai neblaivus pasirodęs parlamentaras Linas Balsys šiuo metu yra gydytojų ir šeimos globoje. Tai teigiama jo šeimos išplatintame pranešime. Tačiau Seime niekas nežino, ar jis turi nedarbingumo lapelį ir nuo ko gydosi. Tik po politikų kritikos L.Balsio žmona jo padėjėjams atsiuntė žinutę, kad parlamentaras nedarbingumo lapelį turi.

„Nuoširdžiai dėkojame medikams ir visiems tiems, kurie iš tikrųjų, o ne tik TV ekrane, siūlo savo realią pagalbą ir paramą“, – teigiama parlamentaro šeimos antradienį išplatintame pranešime.

Pranešime prašoma žiniasklaidos ir politikų supratingumo.

„Labai prašome žiniasklaidos supratingumo – dirbtinai neeskaluoti ir nepersekioti, o kai kurių politikų – nenaudoti situacijos savo asmeninei reklamai, ypač akivaizdžiai šmeižiant ir meluojant“, – teigiama pranešime, kurį pasirašo L.Balsio šeima.

Pranešime nėra nei atsiprašoma, nei paaiškinamas parlamentaro elgesys ketvirtadienį.

V.Pranckietis: „Nedarbingumo L.Balsys neturi“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tikino, kad iki šiol nėra aišku, ar L.Balsys turi nedarbingumo lapelį.

„Nedarbingumo neturi. Mūsų sistemoje nesimato, kad jis serga. Jeigu jis yra ligoninėje, tai ta sistema parodys tik po to, kai jis bus išleistas. Kol kas neturime tokių žinių. Per patarėjus jo nepavyko surasti. Intensyviai dirbame, ieškome, norėtume susitikti ir kalbėtis“, – teigė Seimo pirmininkas.

Pasak jo, L.Balsys turėtų aiškiai pasakyti visuomenei apie savo bėdas.

Jeigu yra ant veido spuogas, tai mes nesakome, kad veidas negražus, bet jeigu Seime vienas kas nors netikėlis arba blogai dirbantis, tai norime kaltinti visą Seimą, – sakė V.Pranckietis.

„Mes turbūt turėtume nevaidinti labai gražių, jei esame vidutinio grožio ir, jeigu žmogui yra ta problema, apie kurią visi žino, tai reikėtų nuo jos ir gydytis. Manau, pirmas žingsnis jo paties turėtų būti – tai pripažinti tą problemą ir tada visi suprastų, kad gydymas yra būtinas“, – kalbėjo V.Pranckietis.

Pasak Seimo pirmininko, kol kas už praleistus Seimo posėdžius L.Balsio neįmanoma niekaip nubausti. Ir taip, V.Pranckiečio teigimu, bus iki tada, kai Seimas priims Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymą.

Tai padaryti esą ketinama dar šioje sesijoje.

V.Pranckietis ragina visuomenę dėl Seimo „netikėlių“ neimti prastai vertinti viso parlamento.

„Jeigu yra ant veido spuogas, tai mes nesakome, kad veidas negražus, bet jeigu Seime vienas kas nors netikėlis arba blogai dirbantis, tai norime kaltinti visą Seimą“, – apgailestavo Seimo pirmininkas.

B.Matelis: „Jis sakė, kad neturi dėl ko atsiprašyti“

Ar L.Balsys tikrai gydosi, nežino ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronius Matelis.

Situaciją aiškintis jis antradienį ryte nuskubėjo pas L.Balsio padėjėjus, tačiau jie niekuo negalėjo parlamentarui padėti.

„Man telefono numerio nedavė, elektroninio pašto – irgi“, – nusivylęs iš L.Balsio kabineto išėjo B.Matelis.

VIDEO: B.Matelis: „Nežinia, ar L.Balsys turi nedarbingumą“

Jis tikino pranešime, kurį išplatino L.Balsio šeima, pasigedęs paaiškinimo dėl to, kas įvyko.

„Man ta situacija yra dviprasmiška. Aš ja esu nepatenkintas ir dėsiu visas pastangas, kad iki galo išsiaiškinčiau. (...) Aš negaliu L.Balsio padėjėjai laužyti rankas ar kojas, bet aš turiu teisę klausti. Aš lauksiu, man pažadėta, kad bus parašyta žmonai, kaip tik bus atsakymas, aš informuosiu“, – teigė B.Matelis.

Jis tikino, kad situacija yra keista, nes ne grupės seniūnas turėtų aiškintis, ar Seimo narys turi nedarbingumą ir nuo ko gydosi.

„Aš sakau, kad ne mes turime aiškintis, o Seimo narys turi pateikti paaiškinimus, ar turi ir nuo kokios ligos jis gydosi. Jei nuo priklausomybių – tai taip tame pranešime ir turi būti parašyta“, – kalbėjo B.Matelis.

Jis tikino pasigendantis ir L.Balsio atsiprašymo. Apie tai esą politikai kalbėjosi ir ketvirtadienį vakare telefonu.

„Jis sakė: „aš neturiu už ką atsiprašyti“, – teigė B.Matelis.

L.Balsio padėjėjai sako patys nežinantys, ar Seimo narys iš tikrųjų turi nedarbingumo lapelį. Padėjėja Sonata Dirsytė žurnalistams sakė, kad su padėjėjais parlamentaras nebuvo susisiekęs nuo ketvirtadienio. Tik pirmadienio naktį iš L.Balsio žmonos gautas pranešimas, kuris išplatintas visuomenei.

Žmona: „Nedarbingumas yra“

Padėjėja tikino, kad niekada nėra pajutusi, kad L.Balsys turi problemų dėl alkoholio.

Tik popiet, politikams viešai suabejojus, ar L.Balsys turi nedarbingumo lapelį, Seimo nario L Balsio žmona patvirtino, jog parlamentaras turi nedarbingumą.

„Daktarė sakė, kad nedarbingumas yra“, – teigiama padėjėjams atsiųstoje žinutėje.

Vėliau padėjėjams pavyko prisiskambinti Seimo nario L.Balsio žmonai, ji patvirtino, kad vyras yra ligoninėje, turi nedarbingumą.

Gydytojai, saugodami Lino Balsio sveikatą, neleidžia jam naudotis telefonu, sekti naujienas ir pan. Šeima dar kartą prašo žiniasklaidos supratingumo.

VIDEO: Linas Balsys: „Jeigu prie maisto išgeri taurę vyno, tai tikrai nieko blogo“

L.Balsys ketvirtadienį žurnalistams Seime sutiko pasitikrinti alkoholio matuokliu ir pripūtė 1,82 promilės alkoholio. Netrukus jis išvyko iš Seimo. Vadovybės apsaugos departamento budėtojai, įtardami, kad Seimo narys galėjo pats vairuoti automobilį, praėjus maždaug 20-iai minučių apie incidentą pranešė policijai.

Policija L.Balsio automobilio nesustabdė. L.Balsys vėliau per B.Matelį pareigūnams perdavė esąs namuose, bet su atvykusiais policininkais kalbėtis atsisakė. Parlamentaras net pareikalavo, kad pareigūnai pasitrauktų nuo jo namų, nes jis esą jokio nusikaltimo nepadarė. Policininkai pasitraukė, nes neturėjo teisinio pagrindo veržtis į Seimo nario namus.

Nuo penktadienio Seimo narys nebendravo nei su kolegomis Seime, nei su savo paties padėjėjais.

Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L.Balsys Seime dirba antrą kadenciją, anksčiau jis buvo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas, dirbo žurnalistu.

VIDEO: Policija: L.Balsys yra savo namuose, bet girtumas nepatikrintas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min