Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 14:56 , Atnaujinta: 2012 liepos 24d. 16:21

Linas Balsys Seimą nori šturmuoti savarankiškai

Linas Balsys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Linas Balsys
Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas, dabar – Žaliosios politikos instituto vadovas Linas Balsys siekia tapti savarankišku kandidatu Seimo rinkimuose.

Jis Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) įsiregistravo savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Jei surinks 1 tūkst. jį remiančių rinkėjų parašų, į Seimą L.Balsys galės kandidatuoti Vilniaus Karoliniškių apygardoje.

L.Balsys 15min.lt teigė esąs įsitikinęs, kad šiuo metu Lietuvai reikia ne gelbėtojų sąrašų, o gerų idėjų.

Žaliosios politikos instituto prezidentas pridūrė greit pristatysiantis judėjimą „Žmonės sprendžia“, po kurio vėliva į Seimą savarankiškai kandidatuos dar keli žmonės. Vienas jų – Gintaras Saldžiūnas jau VRK užsiregistravo savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Jis ketina kelti kandidatūrą Eišiškių rinkimų apygardoje.

Pasak L.Balsio, savarankiškai į Seimą taip pat kandidatuos Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos direktorius Martynas Nagevičius bei energetikas Saulius Pikšrys.

„Mintis tokia: po žaliųjų vertybių, demokratijos, ir pilietinės visuomenės idėjomis burti žmonės, kurie nori save iškelti kandidatais, tiesiai kalbėti su žmonėmis, gauti jų pasitikėjimą dar iki rinkimą ir vėliau kandidatuoti bei mėginti laimėti. Neturime jokių partinių interesų, mus jungia idėjos“, – pabrėžė L.Balsys. 

VRK pretendentais į  kandidatus rudenį įvyksiančiuose Seimo rinkimuose užsiregistravo 16 politikų. Tarp jų – iš  Liberalų ir centro sąjungos ir iš jos frakcijos Seime pašalintas parlamentaras bei psichologas Gediminas Navaitis. Jis nori tapti kandidatu sostinės Justiniškių rinkimų apygardoje.

G.Navaitis išgarsėjo tuomet, kai už parlamentinei veiklai skirtus pinigus įsigijo du prabangius servizus po beveik 1 tūkst. Lt.

Savarankiškai Seimą ketina šturmuoti kitas parlamentaras – Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Evaldas Lementauskas. Jis išgarsėjo būdamas Vilniaus vicemeru – įsivėlė į didelį atgarsį turėjusį kyšininkavimo skandalą. Seimas neleido panaikinti jo teisinės neliečiamybės ir tai neleido kyšininkavimu kaltinamo politiko teisti vadinamojoje Vilniaus korupcijos byloje. E.Lementauskas į Seimą nori kandidatuoti Šiaulių Saulės rinkimų apygardoje.

Į Seimą kaip savarankiškas kandidatas taikys ir su Tautos prisikėlimo partija 2008 metų Seimo rinkimuose dalyvavęs parlamentarės Astos Baukutės sutuoktinis Kęstutis Rupulevičius. Jis ketina kelti savo kandidatūrą vienmandatėje Kretingos rinkimų apygardoje

Būdamas aplinkos ministro Gedimino Kazlausko patarėju K.Rupulevičius prie Seimo visureigiu nuvertė šviesoforą ir pasišalino iš įvykio vietos. Jis iš darbo buvo atleistas kaip praradęs pasitikėjimą. Šį sprendimą K.Rupulevičius skundė teismui, tačiau bylos nelaimėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min