Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 5d. 16:01

Linas Balsys Visagino AE reklamą su Algimantu Čekuoliu skundžia teismui

Algimantas Čekuolis ir Linas Balsys
VšĮ „ATM kompanija“ ir 15min.lt nuotr. / Algimantas Čekuolis ir Linas Balsys

Visuomeninio judėjimo „Žmonės sprendžia“ vadovas Linas Balsys pranešė – Vilniaus 1-asis apylinkės teismas priėmė svarstyti judėjimo ieškinį, kuriame teigiama, kad „Visagino atominė elektrinė“ skleidžia klaidinančią reklamą.

L.Balsio vadovaujamam judėjimui užkliuvo televizijos ir radijo stočių eteryje transliuojama reklama su žurnalistu Algimantu Čekuoliu, aiškinančiu, kad Visagino atominė elektrinė (VAE) mokesčių mokėtojams nieko nekainuos ir raginančiu ateiti balsuoti referendume dėl VAE.

„Bendrovė, skelbdama reklamą apie savo įmonės veiklą, pažeidžia Lietuvos Respublikos Reklamos įstatymą, nes reklaminiame vaizdo klipe pateikiami neteisingi teiginiai dėl elektros kainos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, visuomenė dezinformuojama, kai teigiama, jog atominės elektrinės statybai nebus naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, taip pat – naudojamas neleistinas paslėptos reklamos būdas, kai informacija apie įmonės veiklą yra pateikiama imituojant LRT televizijos laidą „Valanda su Algimantu Čekuoliu“ ir tokiu būdu žiūrovas yra klaidinamas“, – rašoma judėjimo pranešime spaudai.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė, kad reklama nėra politinė ir todėl jos žymėti nereikia. Tuo metu Lietuvos žurnalistų sąjunga išplatino pranešimą, kad A.Čekuolis, reklamuodamas atominę jėgainę, nusižengia profesinės etikos reikalavimams.

„Žinomo žurnalisto ir jo įvaizdžio naudojimas, siekiant įkalti žmonėms į galvas vienpusišką informaciją , yra klasikinis manipuliavimo pavyzdys. Sovietiniais laikais tokie metodai buvo naudojami , norint paveikti žmonių sąmonę ir siekiant apjuodinti sovietinės sistemos disidentus. Labai gaila, kad ir laisvoje Lietuvoje valstybinė įmonė ir ją dengiantys politikai nesibodi naudoti tokius neetiškus metodus“, – sakė judėjimo „Žmonės sprendžia“ vadovas Linas Balsys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min