Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 3d. 18:12

Linas Kojala: Vladimiras Putinas pasinaudos teroristų išpuoliais

Linas Kojala
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Linas Kojala

Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala 15min teigė, kad Sankt Peterburgo metro pirmadienį nugriaudėję sprogimai gali tapti pretekstu Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dar labiau riboti demokratiją ir drausti masinius susirinkimus.

– Kaip sprogimai Sankt Peterburge gali pakeisti situaciją Rusijoje?

– Rusijoje nuo 2000 m. su terorizmu susijusiuose aktuose žuvo daugiau nei 3,3 tūkst. žmonių. Akivaizdu, kad tai nėra saugi valstybė. Tokie išpuoliai šiai šaliai nėra naujiena. Galima prisiminti panašius teroro aktus Maskvoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sprogimas Sankt Peterburge
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sprogimas Sankt Peterburge

Po tokių teroristinių aktų visad iškyla klausimas, kaip rasti balansą tarp žmogaus teisių ir priemonių saugumui užtikrinti. Rusija nėra demokratiškiausia ir laisviausia valstybė, todėl joje šis klausimas turės ir papildomą krūvį.

– Kokį?

– Pastaruoju metu Rusijoje vyko protestai, žmonės išėjo į gatves, kilo nemažai susirėmimų su policijos pareigūnais, vyko suėmimai. Didelė tikimybė, kad po šio teroro akto valdžia tuo pasinaudos ir savo priemones teisins saugumo sumetimais. Gali būti, kad rinktis aikštėse kurį laiką nebus galima visai.

– Ar tai gali pakeisti šalies gyventojų požiūrį į V.Putiną, kuris žadėjo garantuoti saugumą?

– Rusijoje saugumo priemonės buvo sustiprintos jau seniai. Manau, kad ne vienam tokiam išpuoliui buvo užkirstas kelias. Nemanau, kad tai bus koks nors esminis lūžis kalbant apie gyventojų požiūrį į V.Putiną.

„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas

Labiau tikėtina, kad jie kaip tik labiau telksis apie savo lyderį ir vėl prasidės svarstymai, kad galime pakentėti vardan bendro saugumo. Gimstantys visuomeniniai judėjimai dėl to gali patirti dar daugiau spaudimo.

Nemanau, kad kaip nors atsilieps Rusijos kaimynams. Kur kas labiau tikėtina, kad tai lems pokyčius šalies viduje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min