Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 26d. 10:00

Linas Linkevičius turės deklaruoti, ar tvirtai išpažįsta konservatorių ir krikščionių vertybes

Linas Linkevičius, Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Brazauskas iškilmingame Seimo posėdyje.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Linas Linkevičius, Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Brazauskas iškilmingame Seimo posėdyje.

Žinia, kad kadenciją baigiantis Lietuvos atstovas prie NATO Linas Linkevičius taps Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) vadovaujančio premjero Andriaus Kubiliaus politinės komandos nariu, nemaloniai nustebino Vyriausybės vadovo partijos kolegas, rašo „Lietuvos žinios“.

TS-LKD frakcijos Seime seniūno Jurgio Razmos nuomone, didžiausiai opozicinei Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) priklausančio L.Linkevičiaus prisidėjimas prie premjero komandos, jei tai iš tiesų įvyktų, atrodytų keistai. Jo įsitikinimu, prieš tapdamas patarėju – politinio pasitikėjimo kategorijai priskiriamu pareigūnu – asmuo „kaip minimum turėtų deklaruoti du dalykus“.

„Pirma, kad jis tvirtai išpažįsta krikščionių ir konservatorių vertybes, antra – kad visomis jėgomis stengsis prisidėti prie mūsų partijos programos įgyvendinimo. Man būtų sunku įsivaizduoti, kad asmuo, kuris labiau siejamas su socialdemokratų politine komanda, ypač jei jis yra LSDP narys, galėtų šiuos dalykus deklaruoti“, – dienraščiui pabrėžė J.Razma.

Vertinant L.Linkevičiaus kompetenciją ir patirtį, frakcijos seniūno nuomone, kur kas realiau būtų siūlyti jam karjeros pareigas Vyriausybėje ar kurioje nors ministerijoje. Tuomet L.Linkevičius galėtų dirbti kaip ekspertas ir specialistas.

„Įsivaizduokite, kaip atrodytų, jei atsistatydinant premjero politinei komandai drauge būtų priverstas trauktis ir kitos politinės pakraipos žmogus“, – stebėjosi parlamentaras.

Pasak jo, yra toks populiarus posakis – „subrendęs socialdemokratas ar liberalas gali tapti konservatoriumi“. „Jei taip yra nutikę ir L.Linkevičiui, tuomet jokių pretenzijų dėl skyrimo neturėčiau“, – šmaikštavo J.Razma.

LSDP vadovai didesnių problemų dėl L.Linkevičiaus darbo konservatorių premjero komandoje neįžvelgia. Seimo narys LSDP pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis spėjo, kad L.Linkevičius, kaip karjeros diplomatas, veikiausiai patarinės NATO problematikos klausimais.

„Ši problematika – visų parlamentinių partijų susitarimas. Bendrame valstybės kontekste L.Linkevičiaus ryšiai ir žinios labai naudingi“, – teigė V.Andriukaitis.

Drauge jis prisipažino labai abejojantis, kad L.Linkevičius sutiktų keisti „karjeros statusą“. Didžiausias akibrokštas, anot V.Andriukaičio, būtų, jei valdantieji šį ambasadorių, kaip priklausantį LSDP, apskritai išmestų iš tarnybos.

Politologo Algio Krupavičiaus teigimu, valdantieji, opozicijos atstovams siūlydami ministrų ar viceministrų postus, paprastai tikisi pritarimo savo vykdomai politikai. Demokratinių šalių praktikoje tokie žingsniai veikiau išimtis nei taisyklė.

„Šiuo atveju L.Linkevičius kviečiamas patarėju. Paprastai šiuos postus užima nepartiniai arba premjero ir koalicijos partijoms atstovaujantys asmenys“, – pabrėžė politologas.

Kita vertus, anot A.Krupavičiaus, aktyvioje politikoje L.Linkevičius beveik nedalyvauja, „jo partinis pasyvumas leidžia teigti, kad jis pasirinktas daugiau kaip ekspertas“. Tačiau jei L.Linkevičius sumanytų grįžti į aktyvią politiką, iš socialdemokratų jis gali sulaukti tam tikrų kliūčių.

Pranešimas, kad L.Linkevičius gali papildyti premjero patarėjų būrį, pasklido praėjusį ketvirtadienį. Tai patvirtino Ministro pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis. Jis teigė, kad dėl to apsispręsta 90 procentų.

LSDP atsakingojo sekretoriaus Antano Valio teigimu, L.Linkevičius šios partijos narys yra nuo 2004 metų. Šiemet 50-metį atšventusio L.Linkevičiaus politinė karjera buvo glaudžiai susijusi su buvusia Lietuvos komunistų partija ir Lietuvos demokratine darbo partija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min